Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

V týdnu od 1.6. do 5.6. 2015 se žáci prvního stupně zapojili do celorepublikové akce ,,Celé Česko čte dětem“, kterou jsme si nazvali ,,Čtení nás baví“..

     Program na tento týden byl velmi bohatý.

     Za prvňáčky přišli na návštěvu kamarádi ze 4.B s připraveným ,,Čtením do ouška“. Ve čtvrtek je čekala ukázka čtení a dramatizace z knihy ,,Pan Sova“ pod vedením pana Jaroslava Bučka. Týden završilo páteční ,,Pasování na čtenáře“ v Knihovně MJSychry ve Žďáře nad Sázavou.

     Druháci  se zúčastnili besedy o Jaroslavu Foglarovi s panem Pavlem Filipem, kde se seznámili s dílem a životem tohoto spisovatele. Pan Filip nezapomněl ani na osobní zážitky ze setkání s tímto autorem. V týdnu děti pracovaly s knihami, které si do školy přinesly a zahrály si na ,,Křeslo pro hosta“.

     Pro třeťáky a žáky ze 4.C si připravila čtení z knihy ,,Policejní pohádky“ paní  preventistka  MP Dagmar Pálková.

     Žáky 4.A a 4.B navštívil pan Luděk Lopour a seznámil je s knihou ,,Žďárské pověsti“.

     Pan Mgr. Miloslav Lopaur si pro žáky pátých tříd připravil besedu s názvem ,,Příběhy žďárských domů“.

     Ve 2. - 5. ročnících  proběhla soutěž ,, Práce s textem a informacemi“, ve které žáci na základě textu plnili náročné, ale i zajímavé  úkoly. Při činnostech nechyběla práce na PC, vyhledávání v knihách a referáty a prezentace  o zajímavých knihách.

      Pro děti to byl určitě zajímavý a přínosný týden.

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se uskuteční ve dnech 22. a 23. října 2018. Před školu bude od 7,00 do 15,00 hodin přistaven kontejner, do kterého budou moci žáci nebo jejich doprovod vhazovat starý papír, časopisy a kartony ve svázaných balíčcích, které není třeba doma vážit. Nedávejte papír do igelitových tašek! Pokud budete mít více než 100 kg papíru, odevzdejte jej prosím přímo na sběrný dvůr (Jihlavská) s nahlášením názvu školy. Výtěžek ze sběrové akce bude využit na ekologické aktivity školy. Děkujeme.

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy