Chemie není nuda

Chemie není nuda

V úterý 6.10.2015 žáci 9.ročníku navštívili Ústav fyzikální chemie v Praze, kde absolvovali interaktivní  workshop „Chemie není nuda“ aneb co tě naučíme experimentováním.

Nejdříve navštívili laboratoř nanocentra,kde se seznámili s přípravou a využitím nanočástic stříbra.  V další části pracovali ve skupinách. První skupina  zkoumala napětí na elektrických bateriích, vznik a přenos elektrického proudu. Druhá skupina sestavovala elektrické obvody se stavebnicemi Boffin, kde zkoumali proud, napětí a jejich změny při sériovém nebo paralelním zapojení spotřebičů, třetí skupina si připravovala roztoky kyselin a zásad z běžně dostupných kuchyňských látek a dověděla se mnohé o pH roztoků. Žáci postupně absolvovali všechna témata.

Na závěr navštívili výstavu  „Superhdinové kolem nás“, která je součástí projektu  Otevřená věda.  Výstava je nainstalována v Ústavu fyzikální chemie.  Formou komiksů znázorňuje  vědecké pracovníky AV ČR jako superhrdiny, kteří každý den bojují v nejrůznějších odvětvích vědy, aby všem lidem ulehčili život.

Zajímavý program pro nás připravila paní  ing. Květa Stejskalová se svými studenty.

Odpoledne si žáci prošli část staré Prahy s jejími památkami.

Celý program se žáků velice líbil a nejvíce vlastní pokusy s roztoky kapalin a sestavování elektrických obvodů.

 

Věra Sobotková

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se uskuteční ve dnech 22. a 23. října 2018. Před školu bude od 7,00 do 15,00 hodin přistaven kontejner, do kterého budou moci žáci nebo jejich doprovod vhazovat starý papír, časopisy a kartony ve svázaných balíčcích, které není třeba doma vážit. Nedávejte papír do igelitových tašek! Pokud budete mít více než 100 kg papíru, odevzdejte jej prosím přímo na sběrný dvůr (Jihlavská) s nahlášením názvu školy. Výtěžek ze sběrové akce bude využit na ekologické aktivity školy. Děkujeme.

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy