Exkurze členů ekotýmu

Exkurze členů ekotýmu

Ve čtvrtek 8.6.2017 členové  ekotýmu školy navštívili  centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kde byl pro ně  připraven program Základy ekologie.

Program naše žáky zavedl do Ekopavilonu, ve kterém jsou čtyři patra a každé je věnováno jednomu ze živlů. V prvním patře je téma Země – jejím tématem je problematika trvale udržitelného bydlení a třídění odpadů. Druhé patro je věnováno energii, zde si žáci vyzkoušeli vyrábět energii na energokolech a zkoumali rozdíly mezi běžnou a úspornou domácností. Třetí patro se věnuje vodě, koloběhu vody  její cennosti pro celý ekosystém.  Poslední patro je věnováno vzduchu a problematice znečišťování ovzduší. Během programu účastníci vyplňovali pracovní list.  Poté si všichni prohlédli Horáckou vesnici a Příběh půdy.

Exkurze byla zajímavá a přinesla mnoho nových informací.

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se uskuteční ve dnech 22. a 23. října 2018. Před školu bude od 7,00 do 15,00 hodin přistaven kontejner, do kterého budou moci žáci nebo jejich doprovod vhazovat starý papír, časopisy a kartony ve svázaných balíčcích, které není třeba doma vážit. Nedávejte papír do igelitových tašek! Pokud budete mít více než 100 kg papíru, odevzdejte jej prosím přímo na sběrný dvůr (Jihlavská) s nahlášením názvu školy. Výtěžek ze sběrové akce bude využit na ekologické aktivity školy. Děkujeme.

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy