Exkurze do Planetária a centra VIDA! v Brně

Exkurze do Planetária a centra VIDA! v Brně

Ve středu 28. 4. 2015 se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do Hvězdárny a planetária a do vědeckého centra v Brně. Exkurze byla součástí výuky fyziky.

V digitáriu planetária byl pro naše žáky připraven program „Cesta za miliardou hvězd“. Nejdříve se seznámili s pojmem Mléčná dráha a původem názvů hvězd a souhvězdí. Dozvěděli se také, jak hvězdy vznikají a zanikají. Seznámili se s podobou naší Galaxie a naší sluneční soustavy. Závěrečná část programu byla věnována vzniku, vývoji a práci kosmické observatoře GAIA. Tento program je společným projektem několika digitálních planetárií pod patronací Evropské kosmické agentury.

Druhou částí exkurze byla návštěva zábavního vědeckého centra VIDA!. Centrum obsahuje desítky interaktivních exponátů rozdělených do čtyř tematických sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Na jednotlivých exponátech si naši žáci mohli vyzkoušet, jak funguje například vodní vír, příliv a odliv, různé způsoby výroby energie, jak pracují zdymadla, motory, jak se vysílá počasí v televizi, jak pracují jednotlivé orgány našeho těla. Při řešení úkolů s hlavolamy a šiframi si vyzkoušeli i svoje logické myšlení.

Exkurze byla zajímavá, všem se moc líbila, zvláště pokyn: dotýkat se exponátů povoleno.

Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout v naší galerii.

                                                                                                                      Věra Sobotková

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se uskuteční ve dnech 22. a 23. října 2018. Před školu bude od 7,00 do 15,00 hodin přistaven kontejner, do kterého budou moci žáci nebo jejich doprovod vhazovat starý papír, časopisy a kartony ve svázaných balíčcích, které není třeba doma vážit. Nedávejte papír do igelitových tašek! Pokud budete mít více než 100 kg papíru, odevzdejte jej prosím přímo na sběrný dvůr (Jihlavská) s nahlášením názvu školy. Výtěžek ze sběrové akce bude využit na ekologické aktivity školy. Děkujeme.

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy