Návštěva letiště v Přibyslavi

 Návštěva  letiště v Přibyslavi

V pátek 18.9. navštívili žáci 2.B a 2.C letiště v Přibyslavi. Velice zajímavé dopoledne pro ně připravili členové místního Aeroklubu. Na děti čekala ukázka malých dopravních letadel, leteckých modelů a hry s leteckou tematikou.

              Na letišti děti přivítala ve vojenské uniformě tisková mluvčí vojenské letecké základny kapitánka Zuzana Špačková.

               Přestože školákům nepřálo počasí, prožili v hangáru Aeroklubu krásné dopoledne. Činnost leteckého klubu dětem představil jeho předseda pan Zdeněk Špaček a ukázal jim leteckou techniku.

               S velkým zájmem děti sledovaly ukázky létání s modely malých letadel, které jim předvedl pan Tomáš Humpolec, dlouholetý modelář a člen Aeroklubu Přibyslav. Děti shlédly létání s quatrokoptérou, házedlem kategorie F3K, větroněm kategorie F3B, akrobatickým modelem pro halové létání a v neposlední řadě  ukázku létání s elektrovětroněm.

              Zástupci letiště dětem celé dopoledne zpříjemnili sportovně pohybovými činnostmi. Na šesti stanovištích si děti vyzkoušely s helmou na hlavě usednout do popruhů sedačky motorového paraglidingu, pochodovaly jako vojáci,  míčkem shazovaly plechovky, mohly si sednout do kokpitu ultralehkého letadla Condor, trénovaly rovnováhu na skateboardu a házely polystyrénovými modely na cíl.

             Sportovní výsledky dětí na závěr vyhodnotila kapitánka Zuzana Špačková. Největší odměnou je pro děti  pozvání na exkurzi na pražské letiště Kbely, kde je čeká prohlídka vojenské techniky: například vrtulníků Mi - 8, Mi - 17, letounů Jak - 40, Casa C - 295M a vládního speciálu Airbus A - 319 CJ.

             I  přes  nepřízeň  počasí  se celá akce velmi vydařila. Poděkování  patří  všem, kteří se na  přípravě  zajímavého dopoledne  podíleli, především  paní Marcele Humpolcové, která pro nás exkurzi zorganizovala.

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Třídní schůzky

Ve čtvrtek 30. května se konají v 15. 00 hodin třídní schůzky.

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy