Výtvarná gratulace z Prahy žákům 8.ročníku

Výtvarná gratulace z Prahy žákům 8.ročníku

K nejoriginálnějším formám připomínání historických výročí patří dětská výtvarná zpracování. Obrazová stylizace i výraz barev mohou přinést nejen pěkný výsledek, ale také zážitkovou kvalitu z poznání vlastních grafických dovedností. Návrhem jubilejní poštovní známky k 25.výročí rozdělení ČSFR jsme přispěli jednak k  projektovým záměrům (školy nevyjímaje) Národního muzea v Praze a současně získali zpětnou vazbu, neboť hodnocení úrovně našich žáků 8.ročníku nezávislými odborníky je o to cennější. Vlastní nápad ale i nové variace známých symbolů s pomocí „pauzáku“ mohou přinést působivé dílko, jsou-li provedeny pečlivě a s patřičným kresebně-grafickým výrazem.

     Ve fotogalerii si můžete prohlédnout šest oceněných kreseb a také děkovný list z Národního muzea, které mimochodem letos slaví 200 let své existence.

 

za Základní školu  Žďár nad Sázavou,  Palachova 2189/35    PhDr.Martin Šikula

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se uskuteční ve dnech 22. a 23. října 2018. Před školu bude od 7,00 do 15,00 hodin přistaven kontejner, do kterého budou moci žáci nebo jejich doprovod vhazovat starý papír, časopisy a kartony ve svázaných balíčcích, které není třeba doma vážit. Nedávejte papír do igelitových tašek! Pokud budete mít více než 100 kg papíru, odevzdejte jej prosím přímo na sběrný dvůr (Jihlavská) s nahlášením názvu školy. Výtěžek ze sběrové akce bude využit na ekologické aktivity školy. Děkujeme.

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy