1. A

NAŠE TŘÍDA

Poslední týden školy:)

Pondělí 26. 6. 2017 - Den naruby: s sebou penál, svačinu, pití
                                                  konec výuky v 11.40 h
Úterý 27. 6. 2017 - Mimořádné události: Neztratím se: s sebou penál, svačinu, pití
                                                                               konec výuky v 11.40 h
Středa 28. 6. 2017 - Třídnické práce: s sebou penál, svačinu, pití
                                                      konec v 11.40 h
Čtvrtek 29. 6. 2017 - Hurá z lavic do přírody- ke  Křiváku: s sebou vhodné oblečení a obuv, svačinu, pití, pláštěnku
                                                                                     návrat do školy v 11.40 h
Pátek 30. 6. 2017 - Vysvědčení: s sebou pevnou fólii, igelitku
                                               konec v 8.45 h

Mgr. Zuzana Růžičková ( učebna 708 )

1. A1. 2. 3.4.5.
pondělíčjmprvvv 
úterýčjmtvčj 
středahvčjmčj 
čtvrtekčjmčjtvprv 
pátekčjajčj 

Školní výlet

Školní výletV úterý 6. června nás čekal první společný výlet a to na hrad Roštejn, který byl celý pohádkový. Na dvou nádvořích se hrála divadelní představení pro děti a na prohlídce nás čekaly pohádkové bytosti. Měli jsme také možnost zhlédnout cvičené policejní psy, děti si zaskákaly na skákacím hradě, pohrály si se suvenýry. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na prolézačkách a tím náš výlet zakončili. Děti byly velmi spokojené. Aby ne, když nám i počasí přálo:)

Den dětí

Den dětíDen dětí jsme oslavili hrami a soutěžemi v parku Farská humna. Ve škole jsme vyřešili několik hádanek a pošmákli si na polárkovém dortu.

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětemV pondělí 29. května jsme vyrazili na celorepublikové zahájení projektu Celé Česko čte dětem, které moderoval herec Lukáš Hejlík. Ten nám představil ředitelku projektu, seznámil nás se spisovatelkou Klárou Smolíkovou (kniha Vynálezce Alva), předvedl Listování (čtení propojené s hudbou, dramatizací) a pozval na pódium několik dětí, aby soutěžily v hádání. Mezi pozvanými byl i náš Míša, který správně odpověděl a získal tak krásné knihy. Ostatní děti však také neodcházely s prázdnou, každý dostal knihu, což bylo pro všechny příjemným překvapením.

Procházka s hudbou

Procházka s hudbouV úterý 16. května jsme zhlédli hudební program, který si pro nás připravili učitelé ze Základní umělecké školy. Poznávali jsme hudební nástroje a dozvídali se o nich spoustu nových informací, hádali jsme melodie a písně z Večerníčků, poslechli jsme si poutavý příběh o pastýři a zazpívali jsme si známé písně. Program se nám všem moc líbil:)

Projekt Dopravní výchova

Projekt Dopravní výchovaNa začátku května jsme se zaměřili na dopravní výchovu, jejíž součástí bylo rozdělení dopravních prostředků, značek, znalost důležitých telefonních čísel, zásady správného chování na chodníku a silnici. Využili jsme i učivo geometrických tvarů a sestavili jsme z nich zajímavé dopravní prostředky, dali nový design záchrannému systému. Také jsme si prověřili své vědomosti v dopravní soutěži a svou zručnost a obratnost v jízdě na koloběžkách.

Jízda na koloběžkách

Den Země

Den ZeměVe středu 19. dubna jsme slavili svátek naší Země. Pověděli jsme si, co je to Země a proč se o ní starat. Potom jsme se více zaměřili na naše téma Jaro se probouzí - jarní květiny, přílet ptáků z teplých krajin, zvířata a jejich mláďata.

Pohádkové Spaní Hraní

Pohádkové Spaní HraníProžít večer a noc ve škole, to se jen tak kde komu nepoštěstí. Nám ano a to společně s pohádkovými postavičkami Machem a Šebestovou, kteří si pro děti naší třídy připravili spoustu zajímavých aktivit, jako např. Čokoládu u Křemílka a Vochomůrky, Brčkovanou u Boba a Bobka, Kolíčkovanou u Manky a Rumcajse, Balónky u Večerníčka aj. Vše bylo doplněnou četbou z daných pohádkových knih, aby se pro děti kniha stala kamarádem. Před spaním nechyběla pyžamová diskotéka a pohádka na dobrou noc. Spalo se opravdu sladce.
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy