1. B


Poslední týden školy:)

Pondělí 26. 6. 2017 - Den naruby: s sebou penál, svačinu, pití
                                                  konec výuky v 11.40 h
Úterý 27. 6. 2017 - Mimořádné události: Neztratím se: s sebou penál, svačinu, pití
                                                                               konec výuky v 11.40 h
Středa 28. 6. 2017 - Třídnické práce: s sebou penál, svačinu, pití
                                                      konec v 11.40 h
Čtvrtek 29. 6. 2017 - Hurá z lavic do přírody- ke  Křiváku: s sebou vhodné oblečení a obuv, svačinu, pití, pláštěnku
                                                                                     návrat do školy v 11.40 h
Pátek 30. 6. 2017 - Vysvědčení: s sebou pevnou fólii, igelitku
                                               konec v 8.45 h, vydávání obědů v ŠJ od 9,00 h do 11, 00 h.

Krásné prázdniny plné sluníčka, koupání a hezkých zážitků přeji svým žáčkům i jejich rodičům.
           Zlata Štikarová, tř. učitelka

Mgr. Zlata Štikarová ( učebna 714 )

1. B1. 2. 3.4.5.
pondělíčjajčj 
úterýmčjprvčjvv
středačjmtvčj 
čtvrtekhvčjmčj 
pátektvmčjprv 

Náš první den ve škole

Obrázků: 1-3 z celkem: 7    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Vysvědčení v naší třídě - samé jedničky!

Recitační soutěž

Ve středu 1. února se konala recitační soutěž pro žáky 1. stupně. Do této soutěže se z naší třídy probojovali Jiří Bém, Jiří Juřena, Ondřej Laštovička a Marta Papoušková. A jak se našim recitátorům dařilo? Ve velmi silné konkurenci prváčků obsadil Ondřej Laštovička 1. místo a Marta Papoušková 2. místo. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci naší třídy.

Projekt „Veselé zoubky“

V pátek 17.3. a v pondělí 20.3. pracovala naše třída ve skupinkách na projektu „ Veselé zoubky“.

Děti se seznámily s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz.

Promítali jsme si film o Hurvínkovi, probírali zásady správné péče o zoubky, vyzkoušeli jsme si, jak máme zoubky správně čistit, aby byly bez kazu, proč máme navštěvovat zubního lékaře. Děti v týmech pracovaly na pracovních listech a na závěr projektu dostaly od Zoubkové víly preventivní balíček „Veselé zoubky“. Všichni jsme si slíbili, že se o zoubky budeme vzorně starat.

"U vody"

Ve čtvrtek 23.3. navštívila naše třída společné představení žďárských folklórních souborů Studánka, Bystřinka, Rozmarýnek a Kamínek, které doprovázela Horácká muzika. Pásmo se jmenovalo „ U vody“. Horácko je krajem studánek, potoků, řek a rybníků. Voda lidem sloužila od nepaměti, a proto si jí vážili a uctívali ji. Na jaře se musely studánky vyčistit, aby byla voda dobrá po celý rok. U řek a potoků stávaly mlýny, kde se tvrdě pracovalo, ale zábava nikdy nesměla chybět. U vody si hrály děti, setkávala se tu i mládež…

Pásmo se nám moc líbilo.

Projekt „ Celé Česko čte dětem“

Od pondělí 27.3. se naše třída zapojila do celorepublikového projektu „Celé Česko čte dětem“. A opravdu jsme tuto akci prožívali celý týden! V pondělí jsme se seznámili s tím, co nás tento týden čeká. V úterý, kdy se ve škole konal Den otevřených dveří a naši rodiče se přišli podívat, co jsme se od začátku školního roku naučili, nám rodiče četli z knih, které si oni oblíbili jako děti, nebo ze kterých nám čtou nyní. Ve středu jsme navštívili školní knihovnu a prohlédli jsme si knihy, které si můžeme ve škole vypůjčit. Hned jsme si vybrali do třídy společnou četbu A. Lobela Kvak a Žbluňk a hned jsme se ve třídě pustili do čtení. V pátek za námi přišli kamarádi z 5.B, kteří si připravili čtení, hádanky a rébusy z knih, které nám doporučili.

Celý projekt se nám moc líbil.

Návštěva v naší třídě

V úterý 4.4. nás navštívili předškoláci z MŠ Vláček. Společně s dětmi jsme si zazpívali, zacvičili i zahráli divadlo. Provedli jsme malé kamarády naší pěknou školou. Děti se už těší, až se stanou opravdovými školáky.

ROTO z Vysočiny

Naše třída se zapojila do soutěže nazvané „Moje farma“. Společně jsme ze stavebnice ROTO vytvořili farmu, nejrůznější zvířata, jejich výběhy, zemědělská stavení a stroje. Farmu jsme vyfotili a fotografie odeslali do soutěže „Stavíme ze stavebnice ROTO.“

Den Země -  Jarní probouzení

Od 19.4. pracovala naše třída na projektu „ Jarní probouzení“. Světovému svátku přírody a životního prostředí jsme se věnovali celý týden.

Hovořili jsme o symbolech jara, přírodě, květinách, zvířatech a jejich mláďatech. Chceme, aby se v přírodě lidé uměli chovat, rozuměli jí a chránili ji. Společně jsme vypracovali náš ekokodex a čekáme na lepší počasí, abychom mohli vyrazit na delší vycházku do přírody.

Projekt „ Jsem chodec“ – dopravní výchova

Od 2.5. do 9.5.2017 se zaměřila naše třída v rámci projektu k dopravní výchově na pravidla bezpečnosti pro chodce.

Zopakovali jsme si, jak se máme správně pohybovat po chodníku, po přechodu, jak přecházíme tam, kde není vyznačený přechod – zebra. Důkladně jsme procvičovali ty nejdůležitější dopravní značky.

V pátek jsme své znalosti prověřili v testu, který dopadl velice dobře. Na závěr v pátek 12.5. si vyzkoušíme své dovednosti v jízdě na koloběžkách.

Koloběžkový závod zručnosti

V pátek 12. 5. 2017 jsme zakončili náš projekt k dopravní výchově koloběžkovým závodem zručnosti. Cílem nás všech bylo projet slalomovou dráhu na koloběžce tak, aby se nikdo nezranil. A to se nám podařilo, celý závod jsme si moc užili.

Návštěva v ZŠU

V úterý 16. 5. jsme navštívili ZŠU, kde nás učitelé této školy seznámili s možnostmi vzdělávání na této škole. Předvedli nám hru na smyčcové, dechové a strunné nástroje, vyslechli jsme si spoustu pěkných skladeb a společně si zazpívali. A někteří se určitě pokusí při talentových zkouškách uspět a budou do umělecké školy chodit.

Slavili jsme Den dětí

Ve čtvrtek 1.6. jsme společně oslavili Den dětí.

Nejprve jsme si pořádně zasportovali na Farských humnech. Po návratu do školy jsme posvačili a čekalo na nás překvapení – zmrzlinový dort. A k hodování jsme si pustili naši oblíbenou pohádku „Ovečku Shaun“.

Tento krásný sluníčkový den jsme zakončili v atriu, které jsme ozdobili pěknými ornamenty.

Pohádkový Roštejn

V úterý 6.6.2017 se vydala naše třída na školní výlet na hrad Roštejn. Tentokráte se proměnil na pohádkový, protože na hradě jsme se potkali se slečnou Lucií, bílou paní, Hejkalem a poustevníkem, kteří nás hradem prováděli.

Viděli jsme na hradním nádvoří několik pohádek, nakoupili suvenýry a upomínkové předměty. Moc se nám líbily ukázky z výcviku policejních psů – ti ale umí poslouchat! Výlet jsme zakončili na sportovním areálu v Jihlavě. Moc se nám všem výlet líbil a opravdu jsme si ho užili!

Pasování na čtenáře

V pátek 9.6 .se naše třída vypravila do knihovny, kde na nás čekala Knihomolka Pohádková. Je to skřítek, který žije v knihovně mezi knížkami. Ukázali jsme, že pohádky a hádanky máme rádi a číst jsme se pěkně naučili. Knihomolka nás pasovala jako rytíře na čtenáře a všichni jsme si odnesli Vandrovní knížku a můžeme celý rok navštěvovat knihovnu zadarmo. Byl to moc hezký den.

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy