3. B

Mgr. Zlata Štikarová ( učebna 817 )

3. B1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Tv Prv Čj 
úterýAj Čj Vv Vv 
středaČj Aj Prv Pč 
čtvrtekČj Prv Čj Tv 
pátekČj Aj Čj Hv 

Konzultační hodiny pro žáky

Každé úterý bude probíhat konzultační hodina pro žáky, kteří budou mít v učivu nejasnosti, či byli dlouhodobě nemocní. Konzultace bude od 12.45 do 13.30 hod.

Plavecký výcvik

V letošním roce proběhne opět základní kurz plavecké výuky, který je pro všechny povinný. Pouze žáci, kteří mají potvrzení od lékaře, se nemusí  kurzu účastnit. V době plavecké výuky jsou tito žáci ve třídě 3. C.

Výuka bude probíhat každý čtvrtek od 9, 45 do 11, 15 hod. Budeme odcházet společně od školy v 9, 10 hod.

Proběhne celkem 10 lekcí – 20. 9., 27. 9., 4. 10., 11. 10., 18. 10., 25. 10., 1. 11., 8. 11., 15. 11., 22. 11.

Vybavení: plavky, koupací čepice – podepsaná na čelní části jménem dítěte, 2 ručníky, mýdlo. Vhodné teplé oblečení, na cestu zpátky čepici.

Po dobu plaveckého výcviku nebude tělesná výchova.

Změna rozvrhu po dobu plavání:

 

1.

2.

3.

4.

5.

PO

M

ČJ

Prv

Vv

Vv

ÚT

Aj

M

ČJ

PRV

Čj

ST

ČJ

M

AJ

PRV

ČT

M

Čj

TV

TV

PRV

ČJ

Aj

M

ČJ

HV

Jak se učíme

V hodinách prvouky si povídáme o domově, naší obci, srovnávali jsme výhody a nevýhody vesnice a města. A v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme ve skupinkách naše město vytvořili ze stavebnice Roto. Moc se nám povedlo.

„Táhneme za jeden provaz!“

V pátek 12.10 se naše třída zapojila do plnění preventivního programu „ Táhneme za jeden provaz!“

Přesvědčili jsme se, jak je důležité dodržovat určená pravidla, vzájemně si pomáhat, všímat si těch, kteří jsou osamělí a potřebují naši pomoc. S tímto programem jsme byli spokojeni a i lektoři nás za spolupráci moc chválili.

 

„Košík plný zdraví“

Na naší škole probíhal od 15.10. do 19.10. „Týden zdravé výživy“. Také naše třída se do tohoto projektu zapojila. Hovořili jsme o zdravém životním stylu, na co kromě zdravé výživy bychom neměli zapomínat.

Na závěr tohoto týdne jsme připravovali ve skupinkách ve školní cvičné kuchyni ovocné a zeleninové saláty, na kterých si děti pochutnaly.

 

 

 

Halloween /ˌhæləʊˈiːn/ je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

Do naší třídy dnes přišli spolužáci z 5.třídy a s tímto svátkem nás seznámili.

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy