5. C

Hurá z lavic do přírody 29.6.

Hurá z lavic do přírody     29.6.

       To byl výšlap!

      Společně strávené dopoledne bylo ukončením školního roku 2016/2017. Prošli jsme se zadní  stezkou, cíl byl naplánován v areálu Pilské nádrže. Procházku jsme vyplnili povídáním a hraním her.

U Pilské nádrže  děti  posvačily a  vydováděly se na sportovišti, což nám přízeň počasí nakonec dopřála. Počasí  nejprve vypadalo docela nedobře, turistiku jsme však riskli a podařilo se.

Panovala fajn nálada, nějaký ten kilometr jsme k tomu nachodili, příjemně jsme se unavili a zítra pro vysvědčení s veselou.

                                            Krásné prázdniny v blízkosti milých lidí Vám všem přeji, p. uč. Poulová.

Mgr. Veronika Poulová ( učebna 809 )

5. C1. 2. 3.4.5.
pondělíčjmtvvlčj
úterýčjajm
středamčjvlajtv
čtvrtekčjmčjvv
pátekmajčjinfhv

Den naruby 26. 6.

Den naruby      26. 6.

    Den naruby

   V pondělí se děti mohly dostat do role učitele, vyzkoušet si, jaké to je stát před třídou a učit děti novým věcem. Děti si tedy mohly na den 26. 6. připravit aktivitu,  se kterou by ostatní  seznámily. Některé děti chtěly tuto možnost využít a nachystaly si vlastivědnou tajenku, hádanky, Morseovu abecedu a kresbu na libovolné téma.

   Bylo to fajn, děti se ocitly v nové situaci a zpestřily si tak poslední dny školního roku.

                                                   S pozdravem p. uč. Poulová

Společně v páté třídě

Společně v páté třídě

Školní výlet 24.5.2017

Školní výlet 24.5.2017

    Tak jsme na školní výlet vyrazili i my, žáci a žákyně třídy 5.C.  Jeli jsme společně se třídou 5.B do krásného historií protkaného středočeského města Kutné Hory. Odjezd byl brzký, ranní rychlík nečeká. Odjezd v 6.30 každého časně dostal na nohy. Místenkou jsme si ošetřili zasedací pořádek, který se cestou zpět prostřídal.

    Protože cílem školního výletu je poznat, dozvědět se nové informace o daném místě, ověřit si vědomosti, které v hlavičkách nosíme, prožít také nějakou zábavu, uvolnit se a odpočinout si od školních povinností, výlet do Kutné Hory byl plánován tak, aby nám  toto všechno zajistil.

   Prošli jsme střed města, kde jsme se pomocí mapy krásně zorientovali, prohlédli si ty nejvýznamnější památky středu města, což  se nám výborně hodilo při přednášce a exkurzi v Dačického domě. Tam se potvrdilo, že kdo poslouchá a se zájmem vnímá výklad, v soutěži vyhrává.

   Čas zábavy  a hraní  byl  stráven na výstavě LEGA, kde jsme si mohli nejen prohlédnout   sestavené modely, ale i postavit vlastní stavbu či zakoupit krabičku stavebnice nebo drobnost z lega.

   Rozchod na Palackého náměstí nás ve většině zavedl do Informačního centra Kutné Hory, kde jsme si dárkové předměty a upomínky na město mohli obstarat také.

    Zpáteční cesta k vlakovému nádraží se zdála dlouhá, zpestřili jsme si ji ještě nahlédnutím do Kostnice v části Sedlci, kde děti nestačily žasnout. Množství lidských pozůstatků složených do nejrůznějších ztvárnění děti uchvátilo.

    Utrmáceni, zaujati událostmi a lehčí o několik penízků jsme se vraceli rychlou jízdou směr Žďár nad Sázavou, kde jsme se rozešli za svými rodiči.

    Výlet se vydařil.

                                                Děti třídy 5.C

Atletické závody 7. 6. 2017

    Ve středu  7. 6. 2017se žáci, kteří měli čas a zájem soutěžit, mezi sebou v rámci ročníku utkali na ATLETICKÝCH ZÁVODECH na hřišti za ZŠ Palachova.Soutěžilo se v trojboji -  hod kriketovým míčkem, skok do dálky a sprint na 50 metrů.  Vítězem se stal ten, kdo po  součtu bodů získaných  v  trojboji , získal největší počet bodů.

    Celkem závodilo okolo 80 dětí ze všech pěti ročníků. Učitelé se rozmístili na svá stanoviště a mohlo se začít. Celá soutěž probíhala hladce i počasí nám přálo. Děti byly radostné a plné přirozené soutěživosti.

     Dětem z naší třídy štěstí přálo, ale hlavně měly natrénováno. Získali jsme dvě první místa a jedno místo třetí.

      Tak tedy:  Káťa Bušková se stala nejlepší sportovkyní za 5. ročníky – získala 1. místo

                         Filda Piechula se stal nejlepším sportovcem za 5. ročníky – získal 1. místo

                Barča Gáková se stala třetí nejlepší sportovkyní za 5. ročníky – získala 3. msto

    Jsou moc šikovní, děkujeme také za utkání v závodech Hance Ganzwohlové, Matějovi Hrubému a Fildovi Adámkovi.

                                                    Sportu zdar!

Mezinárodní den dětí 1. 6.

Mezinárodní den dětí 1. 6.

    Mezinárodní den dětí   1. 6.

   Oslavili jsme tento významný den krásně. Něco jsme se dozvěděli, něco jsme si vyzkoušeli, něco jsme i pojedli, byla to zábava.

  Den začal ve třídě povídáním o vzniku data samotného dne a jeho významu. Vytvořili jsme si ještě takový drobný obrázek s dětmi celého světa, který budeme ještě dokončovat.

  Ve vlastivědě jsme se v zeměpisné části ( převážně 1.pololetí ) zabývali státy Evropy a každý si tehdy připravil referát o  zemi severní, jižní, východní nebo západní Evropy. Slíbili jsme si, že si uvaříme pokrm daných oblastí Evropy. Děti, které popisovaly stát té dané části, se měly ve skupinách domluvit na pokrmu, který je typický  pro danou oblast. Utvořily se nám tím  čtyři skupiny žáků, každá skupina si přinesla ingredience ke svému dohodnutému receptu.  Čas k vaření se naskytnul právě na Den dětí.

   Přesunuli jsme se tedy do kuchyňky, kde si děti své nedávno připravené pokrmy nachystaly a postupně se pustily do díla. Vaření 4 pokrmů bylo velmi zajímavé, musím říct, že každá skupina měla vše perfektně naplánované.  Každý měl svůj úkol, který mu určil vedoucí skupiny.  Děti sypaly, vážily, míchaly, smažily, umývaly, utíraly, práce jim šla od ruky. Super.

  A co že jsme to kuchtili? Borůvkový koláč, Lasagne, Ratatouille, Taštičky s masovou směsí.

  V době, kdy jsme čekali na dovaření, jsme se věnovali přečteným knihám a čtenářským deníkům, které měly děti odevzdat do 31. května.

  Už je hotovo, můžeme jíst. Ač se jednalo o 4 různorodá jídla, jedlo se téměř zároveň. Když něco zbylo, děti nabídly ostatním a nabídly i jiným pedagogům školy.

  Po jídle se uklidilo, zametlo, umylo a vyrazili jsme společně do cukrárny, kde jsme si ještě na závěr dali studenou sladkou tečku.

   Byl to vydařený den. A tak, děti, mějte se dobře, buďte rády na světě a  važte si svých rodičů, mají vás moc rádi.

 

                                              P. uč. Poulová

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy