1. B

Mgr. Ivana Ptáčková ( učebna 714 )

1. B1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Čj Tv  
úterýČj Prv Čj Pč 
středaČj Tv Čj  
čtvrtekAj/ Čj Aj/ Hv 
pátekČj Prv Čj Vv  

DOMÁCÍ ÚKOLY

 Pátek 15.2.

Slabikář - str. 40 - spínací špendlík, červená tužka
                  str. 41 - zelený čtverec - čtení vět u obrázků - všechny možnosti
                  str. 41 - růžový balonek

Písanka - str. 5. - dopsat zbývající řádky


Aj - str. 33 - počítání obrázků + barvy
  
                    

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

RECITAČNÍ SOUTĚŽV úterý 12.února se sešli nejlepší recitátoři 1. stupně na soutěži v recitaci. Z naší třídy se soutěže zúčastnil Vojtík, Adámek a Nelinka. Všichni svoji báseň přednesli velice krásně. Moc děkujeme za pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci třídy.

ROZVRH - PLATÍ PO DOBU BRUSLENÍ

1.B

1.

2.

3.

4.

5.

Pondělí

Čj

M

Čj

Prv

 

Úterý

Aj

M

Čj

Aj

Čj/Hv

Středa

Čj

M

Čj

 

Čtvrtek

BRUSLENÍ

Čj

M

Pátek

Čj

Prv

Čj

Vv

 
BRUSLENÍ

BRUSLENÍ

 

Vážení rodiče,

od 14. února začíná pro žáky prvních tříd třítýdenní kurz bruslení pod vedením hokejových trenérů, který je součástí tělesné výchovy.Termíny: 14.2., 21.2., 28.2.

Organizace dne:

8.00  - odchod od školy na zimní stadion

8.45-9:45 - bruslení

10.45  - návrat do školy

10.55 -11.40 - český jazyk

11.50 - 12.35 - matematika

 

Ve  čtvrtek  si  děti  přinesou do  školy  penál, slabikář, svačinu, pití a věci na bruslení, které budou mít uložené ve zvláštním batůžku s malou svačinkou. Aktovky si uložíme v šatně.

Vybavení: brusle, helma, pevné rukavice, sportovní oblečení, případně oblečení na převlečení

Prosím rodiče, kteří budou mít v těchto dnech volno, o pomoc při obouvání a zavazování bruslí. Uvítáme také pomoc při odvozu batůžků s bruslemi na stadion i ze stadionu, aby je děti nemusely nosit na zádech.

Po dobu bruslařského výcviku nebude TV v tělocvičně a bude změněn rozvrh.

                                                               Děkuji. Ivana Ptáčková

 

NAŠE PRVNÍ VYSVĚDČENÍ

ZÁVODY VE ŠPLHU

ZÁVODY VE ŠPLHUV pátek 25.ledna se uskutečnily závody ve šplhu. Naši třídu reprezentoval Matýsek, který v kategorii chlapců 1.tříd vyhrál a Nelinka s Andrejkou. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci třídy. Matýskovi přejeme hodně štěstí v okrskovém kole, které se uskuteční 26.2.

LYŽAŘSKÉ ZÁVODY

LYŽAŘSKÉ ZÁVODYVe středu 16.ledna připravili učitelé pro děti z prvního stupně lyžařské závody. Z naší třídy bojovalo o co nejlepší umístění 6 lyžařů: Matýsek, Julinka, Magdička, Eliška, Natálka a Andrejka. Všem moc děkujeme za vzornou reprezentaci, vítězům gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

SBĚR POMERANČOVÉ KŮRY

SBĚR POMERANČOVÉ KŮRYSběr sušené pomerančové a citronové kůry bude vždy ve středu od 7.40 - 7.55 hod. ve skládku u šaten prvního stupně.
Začínáme v měsíci lednu.

SLAVNOST SLABIKÁŘE

SLAVNOST SLABIKÁŘEVe středu 12. prosince jsme všichni, po splnění čtenářských úkolů, získali tři barevné klíče, které nám otevřely cestu k naší první společné knize, ke ,,Slabikáři". Těšíme se na nová vyprávění, zajímavé úkoly a další písmenka.

MY SE ČERTŮ NEBOJÍME

MY SE ČERTŮ NEBOJÍMEVe středu 5.prosince nás navštívil Mikuláš se svojí čertovskou družinou. Některé děti se sice trošinku bály, ale nakonec se všichni radovali z bohaté nadílky. Velkou radost nám udělala pera, která jsme také dostali. Snad se nám s nimi bude krásně psát.

ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ - VÝSTAVA A KUCHYŇKA

ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ - VÝSTAVA A KUCHYŇKA

V úterý 23.10. jsme  navštívili  výstavu ve školní jídelně, která nás zavedla do kuchyní našich babiček a prababiček. Seznámili jsme se se spoustou zajímavých předmětů, které při  vaření naši předci používali. Potom jsme šli do školní kuchyňky, abychom si  na svačinku  připravili ovocný salát. Práce  nás bavila, salát se podařil a také moc chutnal. Děkujeme všem maminkám za pomoc při přípravě surovin.

SETKÁNÍ RODIČŮ A DĚTÍ 1.B

V pátek 12. října jsme se sešli s rodiči a dětmi ve škole, abychom prožili společné podzimní odpoledne. Čekalo na nás sportování, počítání písmenek, stavění komínu z krychlí, cvičení s padákem, hledání sluníček, hádanky, vaření leča a další úkoly. Příjemné a slunečné odpoledne nám rychle uteklo a děti bavilo. Všem rodičům, kteří se svými dětmi do školy přišli, moc děkujeme za spolupráci.
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy