2. C

Mgr. Eva Velecká ( učebna 712 )

2. C1. 2. 3.4.5.
pondělíČj TvPrv  
úterýAj Čj Pč Čj
středaČj Čj Vv  
čtvrtekČj Tv Prv Čj
pátekČj Čj Hv  

Co nás čeká?

 

Konec roku

Středa 20. 6. – rozdávání výkresů a výrobků – děti si přinesou igelitovou tašku.

Čtvrtek 21. 6. – odevzdávání učebnic 2. ročníku(nezapomeňte je doma zkontrolovat, vygumovat, slepit) + rozdávání sešitů a pracovních sešitů

Pátek 22. 6. – Ochrana člověka za mimořádných situací – výuka spojená s vycházkou do okolí školy – sportovní oblečení + penál

Pondělí  25. 6. – Den naruby – netradiční výuka – děti si samy připraví kvízy, hádanky, tajenky, referáty a jiné zajímavosti - penál

Úterý 26. 6. – projekt Dopravní výchova – výuka spojená s vycházkou do okolí školy – konec vyučování po 4. vyučovací hodině v 1140 hod – sportovní oblečení + penál

Středa 27. 6. -  třídnické práce – rozdávání učebnic 3. ročníku – aktovka na učebnice

  • Kdo je ochotný starat se o prázdninách o květinu – odnese si ji nejpozději ve středu domů

Čtvrtek 28. 6. – projekt Hurá z lavic do přírody – celodenní vycházka do okolí Žďáru – sportovní oblečení,  v batůžku – pláštěnka, svačina, pití – konec vyučování po 4. vyučovací hodině v 1140 hod

Pátek 29. 6. – vydávání vysvědčení – folie – a hurá na prázdniny

  • konec vyučování po první vyučovací hodině v 845

  • obědy se vydávají v 1000hod

 

Sběr surovin - termíny


 I v letošním roce probíhá na škole sběr surovin.
  - celoročně - víčka
  - celoročně - baterie a malé elektrospotřebiče
  - podzim (přelom října a listopadu) - sběr papíru - 30. 10. - 10. 11. - každé ráno před vyučováním - šatny
  - podzim - sběr kaštanů a žaludů - každé pondělí před vyučováním - šatny
  - celoročně - sběr sušeného pečiva - nesmí být plesnivé
  - prosinec - květen - sběr pomerančové a citronové kůry

Všem, kteří se do sběru zapojí děkuji. Nejlepší sběrači budou opět odměněni.

PRAVIDLA ČTENÍ

- čti každý den minimálně 10 minut
- čti nahlas dospělé osobě
- převyprávěj povídání, které jsi přečetl
- nech podepsat kartu čtenáře

Pravidelné čtení ti udělá radost a pomůže při dalším učení.ÚžasnýŽáci mají možnost navštěvovat školní knihovnu a půjčovat si zde knihy zdarma. Půjčuje se každou středu  od 1245 do 1330 hodin.

Ochutnávka sýrů

Knihovnická lekce

Výlet - Praha Kbely

Knihovnická lekceKnihovnická lekce

Recyklohraní

RecyklohraníVe čtvrtek 3. května si pro nás starší děti pripravily v atriu nádherný program o recyklaci odpadu. Moc jim za to děkujeme.

Na mravenčí pasece

Na mravenčí paseceV pondělí 30. 4. jsme si společně připomněli, ze i naše Země slaví svůj svátek. Víme, že je třeba ji chránit, třídit odpady, chránit ostatní živočichy, navzájem si pomáhat - ŽIJEME TU SPOLU. Pod tímto heslem jsme se seznámili se životem mravenců, které jsme společně pozorovali přímo u mraveniště.

Návštěva u hasičů

Pohádkový mlejnek

Pohádkový mlejnekPři posledním divadelním představení jsme dostali možnost vyfotit se s herci.

Čistá Vysočina - úklid

Bruslení

BrusleníV březnu jsme chodili bruslit na zimní stadion. S výcvikem nám pomáhali hokejoví trenéři. Všechny děti, které se výcviku zúčastnily udělaly obrovský pokrok a stali se z nich bruslaři. Při přesunu a obouvání nám pomáhali někteří rodiče, tímto bych jim za všechny chtěla moc poděkovat, hlavně paní Šmídové, která převážela dětem batůžky.

Školní kolo ve šplhu

Školní kolo ve šplhuVe středu 14. 2. se uskutečnilo školní kolo ve šplhu. Naši třídu reprezentovali: Zlatinka, Andrejka, Maruška, Jenda, Štěpa a Davídek. Na stupně vítězů se dostal Davídek - 2. místo a Jenda - 3. místo. Gratulujeme!

Masopust

MasopustV úterý 13. února jsme si uspořádali ve třídě malý masopustní rej. Nejprve jsme se seznámili s tradicí MASOPUSTU, s tradičními pokrmy a masopustními maskami. V kuchňce jsme si vyrobili malé pohoštění a poté si zatrdlovali.

Muzikofiletika - Vyprávění starého bubnu

Bobování, stavba sněhuláků

recitační soutěž

recitační soutěžVe středu 10. ledna se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovali: Jenda, Maruška a Štěpa. Všichni byli moc šikovní. Druhé místo obsadil a tím prolomil prokletí třetích míst Štěpa. GRATULUJEME!!

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníV adventním čase jsme se rozhodli pomoci dětem z dětských domovů a vyrobit společně několik výrobků na školní jarmark. S dětmi jsme napekly v pracovních činnostech perníčky, které nám paní Černá pomohla nazdobit. Paní Mesteková přinesla věci na vánoční aranžmá, společně jsme ještě vyrobili kapříky z pediku a papírové stromečky. Výrobky se moc povedly a všem děkuji za pomoc. Přeji krásné Vánoce a bohatého Ježíška.

Poslední plavání - vysvědčení

Čertí škola a Mikulášský běh

Čertí škola a Mikulášský běhPodle tradice i k nám přišel 5. prosince Mikuláš s čerty a anděly. Hodné děti dostaly něco sladkého a ty zlobivé.....
S čerty jsme se proběhli při Mikulášském běhu. Nejrychlejší byli - Jenda, Daneček a Kristýnka.

Vánoce ve světě

Vánoce ve světěV pátek 1. prosince jsme zahájili adventní čas návštěvou knihovny, kde jsme se seznámili s vánočními zvyky u nás i ve světě.

Zlatý slavík

Zlatý slavíkV úterý 21. 11. se uskutečnilo školní kolo "Zlatého slavíka". Naši třídu reprezentovali: Štěpánek , Kornelka  a Zlatinka. Štěpánek se umístil na krásném 3. místě. Gratulujeme!

Budou z nás truhláři

Pětiboj

PětibojVe středu 1. listopadu proběhlo v sokolovně okresní kolo v pětiboji. Děti soutěžily v hodu medicimbálem, ve slalomu, proběhly překážkovou dráhu, minutu dělaly lehy sedy a shazovaly kuželky. Naši třídu reprezentovali - Davídek  a Andrejka. Andrejka se umístila na krásném 7. místě a Davídek vystoupal na stupně vítězů - skončil 3. Moc gratulujeme!

Knihovna - O čarodějích a kouzlech

Jablíčko se dokoulelo

Jablíčko se dokouleloV týdnu ZDRAVÍ jsme si povídali o ovoci a zelenině, o důležitosti vitamínů, vody, vlákniny. V kuchyňce jsme si vyrobili jablečný nepečený dort - moc se nám povedl. Celým týdnem nás provázela televizní pohádka: "Jablíčko se dokoulelo".

Netradiční čtyřboj

Netradiční čtyřbojVe středu 18. 10. se na naší škole konalo oresní kolo v netradičním čtyřboji. Z naší třídy se první velké soutěže zúčastnili 3 žáci - Honzík , Andrejka  a Zlatinka. Zatím se neumístili na předních místech, ale přesto gratulujeme!

Pohádky do kapsy - 1. divadlo

Pohádková Abeceda

Pohádková AbecedaV pondělí 16. 10. jsme se rozloučili v knihovně s ABECEDOU. Všechny děti už abecedu umí a hezky s ní pracují.

72 hodin

Plaveme jak kapříci

Začátek roku

Začátek rokuZahájili jsme nový školní rok hned několika akcemi. opět jsme se vydali do arboreta, atria a pomohli kytičkám připravit se na zimu, byli jsme se společně podivat na ukázku Breakdance a s městskými policisty jsme besedovali o bezpečné cestě do školy.

Důležité

 

Vážení rodiče,

v  zájmu bezpečnosti a zdraví našich žáků a Vašich dětí Vás žádáme, abyste nezajížděli auty až před školu. Vysaďte své děti u zdravotní školy nebo na spodním parkovišti vedle domů. Vjíždíte také do zákazu vjezdu a tím porušujete předpisy. Naším společným zájmem je především ochrana zdraví a bezpečnost žáků. Děkujeme za pochopení.

                                                                                        Vedení školy

Olympijský víceboj

Vážení rodiče,

oznamuji Vám, že tento školní rok se naše třída zapojuje do Olympijského víceboje, jehož cílem je zvýšit u dětí zájem o sport a získat informace sám o sobě s porovnáním s vrstevníky ČR. Na základě dosažených výkonů v každé disciplíně bude každému žákovi doporučena vhodná sportovní aktivita. Plní se 8 disciplín, zapisují se časy a Vám pak přijdou systémem vyhodnocené údaje a dětem Olympijský diplom /potřebuji od Vás emaily rodičů/. Bonusem by pro naši školu bylo vylosování a získání 10 000 Kč na nákup sportovních pomůcek. Uvidíme, zda se nám podaří splnit disciplíny do jara a budeme zařazeni také do slosování o trénink s českým olympionikem.

Proto NÁM DRŽTE PALCEJ                                        Sportu zdar.

 

Více info na www.sazkaolympijskyviceboj.cz

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy