3. A

Mgr. Zuzana Růžičková ( učebna 720 )

3. A1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Tv Prv Čj 
úterýAjMČjVv Vv 
středaČj Aj Čj Hv 
čtvrtekČj Prv Čj Tv 
pátekČj Aj Prv Pč 

Brambory z Vysočiny

Brambory z VysočinyVe středu 17. 10. nám začínají dny plné zdravé výživy. Tentokrát se zaměříme na brambory, jejichž pěstování je pro náš kraj typické. O bramborách si budeme povídat, číst si, zpívat, počítat s nimi, dramatizovat jejich sázení, zařazovat do druhu zeleniny, dělat pokus, dále nám poslouží jaké výtvarné náčiní a v neposlední řadě i jako chutný pokrm:)

72 hodin

72 hodin72 hodin je celorepublikový projekt, do kterého se naše škola zapojuje již mnoho let. Každá třída má vymezený úsek v okolí školy, který je potřeba zvelebit:) Naše třída vyrazila v pátek 12. 10. na úklid cesty a prostoru od tělocvičny po hřiště.

Táhneme za jeden provaz

Táhneme za jeden provazVe čtvrtek 11. 10. přišly do naší třídy pracovnice z Centrumu primární prevence z programem Táhneme za jeden provaz. Cílem společně strávených třech hodin bylo zapojení všech žáků do dění ve třídě, zejména nového příchozího, umět se domluvit i bez mluvené řeči, umět se prosadit se svým názorem a zároveň přijmout i názor druhých. Ale hlavně si naslouchat!!!

Divadelní představení

Divadelní představeníVe středu 10. 10. jsme zhlédli představení Filmová a muzikálová hudba v rámci Kulturního minima, při kterém si děti skvěle zazpívaly. Řada odvážlivců vystoupila i na pódium a náležitě si to užila.

Dopravní výchova

Dopravní výchovaV pátek 21. 9. proběhl na celém 1. stupni projekt Dopravní výchova. My jsme se tentokrát zaměřili na vlakovou dopravu, chování v budově vlakového nádraží a na nástupištích. Navštívili jsme řídící středisko, kde jsme se díky pracovníkům železniční dopravy dozvěděli spoustu zajímavých informací. Dokonce si někteří žáci vyzkoušeli i roli výpravčího:) Také jsme se byli podívat v Modelovém království, které se všem velmi líbilo.

Atletické závody

Atletické závodyVe středu 19. 9. se vybraní žáci naší třídy zúčastnili atletických závodů. S ostatními závodníky poměřili síly v běhu na 50 m, v hodu kriketovým míčkem a skoku dalekém. Naši reprezentanti dopadli velmi dobře. Chlapci obsadili 2. a 3. místo ve své kategorii a děvčata všechny tři stupně vítězů. Jsou to skvělí sportovci:)

Beseda Bezpečně do školy

Beseda Bezpečně do školyVe čtvrtek 13.9. naši třídu navštívil pan Hedvičák, pracovník městské policie, aby nám pověděl důležité informace o bezpečném chování na chodníku, silnici i při jízdě na kole. Připomněl nám základní výbavu kola a také základní pravidla silničního provozu.

Konzultační hodina pro žáky

Každé úterý od 18. 9. 2018 bude probíhat konzultační hodina pro žáky, kteří mají v učivu nějaké nějasnosti, obtíže, či byli dlouhodobě nemocní. A to v čase od 12.45 do 13.30 hod.

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikV úterý  18. 9. 2018 nám začíná povinný plavecký výcvik v rámci hodin tělesné výchovy.
Bude 10 lekcí, vždy ve stejnou dobu od 9.45 do 11.15 hod. S sebou si nosíme plavky, 
podepsanou koupací čepici, ručník, mýdlo, teplou čepici na zpáteční cestu.

Změna rozvrhu po dobu plavání:

 

1.

2.

3.

4.

5.

PO

ČJ

M

PRV

VV

VV

ÚT

AJ

Plav

Plav

HV

ČJ

ST

ČJ

M

AJ

M

ČJ

ČT

M

ČJ

PRV

ČJ

ČJ

AJ

M

PRV

ČJ

Nástěnka

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se uskuteční ve dnech 22. a 23. října 2018. Před školu bude od 7,00 do 15,00 hodin přistaven kontejner, do kterého budou moci žáci nebo jejich doprovod vhazovat starý papír, časopisy a kartony ve svázaných balíčcích, které není třeba doma vážit. Nedávejte papír do igelitových tašek! Pokud budete mít více než 100 kg papíru, odevzdejte jej prosím přímo na sběrný dvůr (Jihlavská) s nahlášením názvu školy. Výtěžek ze sběrové akce bude využit na ekologické aktivity školy. Děkujeme.

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy