2. A

To jsme my, 2. A

Poslední školní týden

Poslední školní týden


-každý den pouze 4 vyučovací hodiny

Úterý:

Dopravní výchova: batoh se svačinou, penálem, pohodlené oblečení vhodné na vycházku (pláštěnku)

Středa:

Třídnické práce: rozdávání učebnic, proto je nutná aktovka či větší batoh se svačinou a penálem

Čtvrtek:

Hurá z lavic do přírody: pouze batoh se svačinou, vhodné oblečení i do deště

Pátek:

Vysvědčení: nutná tvrdá fólie

Nanuk před školou

Obědy od 9 do 11 hodin

Mgr. Zuzana Růžičková ( učebna 708 )

2. A1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Aj Pč  
úterýČj Prv Tv Čj 
středaČj Čj Hv  
čtvrtekČj Čj Vv  
pátekČj Tv Prv Čj

Velikonoční tvoření

Zajíček z větví
Do pracovních činností si děti donesly březové větvičky, ze kterých tvořily části těla zajíčka. Ve škole měly k dispozici další potřebné materiály k dotvoření samotných výrobků. Aby se jim činnost dařila, našly si k sobě parťáka. Skupinky měly různé postupy výroby a téměř každé se povedl krásný zajíček:)

Slepička ze dřeva
Ve výtvarné výchově děti malovaly na dřevěný podklad ve tvaru slepičky. Používaly různé barvy dle své fantazie, a tak vznikly pestrobarevné veselé slepičky, které lze využít jako zápich do květináče:)

Výuka na ledě

V březnu probíhala tělesná výuka na ledě. Dětem se věnovali zkušení hokejoví trenéři, kteří je učili základnímu postoji, brzdění, jízdě do obloučku, ale i vstávání po pádu. Do výuky zařadili hry, soutěže a závody družstev. Děti byly nadšené a spokojené, neboť udělaly veliký pokrok ve svém bruslařském umění:)

Projekt Normální je nekouřit

Projekt Normální je nekouřit

V únoru jsme si v prvouce povídali o člověku, částech těla, nemocích a zdravé stravě, ale také o věcech škodlivých pro lidský organismus, jako je např. kouření. Celým projektovým dnem nás provázela veverka Věrka a její příběh. Hledali jsme obrázky s činnostmi prospěšnými pro lidské tělo, hráli protikuřáckou honičku, zhlédli krátký film o cigaretce Retce, díky kterému víme, jakým orgánům kouření nejvíce škodí. Přečetli jsme si báseň, vyhledali rýmy a  našli verš nám nejbližší. Poskládali domino a nakreslili srdce, které nekouří:)

 

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy