2. B

 

Poslední školní týden

 

Každý den bude vyučování pouze 4 vyučovací hodiny, konec v 11, 40 hodin.

Úterý:

Dopravní výchova: batoh se svačinou, penálem

Středa:

Třídnické práce: rozdávání učebnic, proto je nutná aktovka či větší batoh se svačinou a penálem. Je nutné odnést všechny věci z šatny.

Čtvrtek:

Hurá z lavic do přírody: pouze batoh se svačinou, vhodné oblečení i do deště

Pátek:

Vysvědčení:  tvrdá fólie

Nanuk před školou

Obědy od 9 do 11 hodin

Mgr. Zlata Štikarová ( učebna 714 )

2. B1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Čj Pč  
úterýČj Hv Čj  
středaČj Tv Prv Čj
čtvrtek AjČj Vv  
pátekČj Prv Tv Čj 

Beseda o krkavcovitých ptácích

V pondělí 14.5. jsme se zúčastnili besedy o krkavcovitých ptácích. Členové Ornity nám přiblížili život straky, vrány, kavky ořešníka, sojky. Nejvíce nás zaujal havran. Některé ptáky jsme si prohlédli vycpané, ale hlavně se nám líbily živé exponáty. Beseda byla zajímavá a poučná.

Recyklohraní

Ve čtvrtek 3.5.2018 pro nás žáci 2.stupně připravili „Recyklohraní“. Ve skupinkách jsme třídili odpady, vyzkoušeli jsme si výrobu zajímavých věcí z plastů a jiného recykloodpadu. Moc jsme se pobavili, ale i naučili. Kamarádi ze 2.stupně - moc se nám to líbilo, děkujeme!

Den Země – Mravenčí království

V pondělí 30.4. a ve středu 2.5.2018 jsme se zapojili do projektu ke Dni Země, který se jmenoval „Mravenčí království“. Ve skupinkách jsme plnili úkoly a různá pozorování v lese u Křiváku, další úkoly na nás čekaly ve třídě. O mravencích jsme se hodně naučili.

Návštěva u hasičů

V pátek 27.4.2018 se všechny druhé třídy vypravily na návštěvu k hasičům. A bylo se na co dívat! Prohlédli jsme si celou zbrojnici, hasičská auta, výstroj a výzbroj, kterou hasiči potřebují při zásahu u ohně, na silnici, když zasahují proti bodavému hmyzu. Bylo to opravdu moc zajímavé!

V úterý 27.3. se na naší škole konal Den otevřených dveří. Rodiče se přišli podívat, jak se učíme, co nás baví. A odpoledne mohli navštívit učebny celé školy, družiny i tělocvičny. Byli jsme moc šikovní.

Kouzla pod pokličkou

Ve středu 21.3. jsme byli v rámci divadelního předplatného na kouzelnickém představení. A opravdu se kouzlilo! Některá tajemství nás kouzelníci naučili. Moc se nám představení líbilo.

Ve čtvrtek 22.3. jsme byli naposledy společně bruslit. Pořádně jsme si to užili, na závěr výcviku jsme si zahráli několik soutěží a her. Moc se těšíme, že příští rok nám bruslení půjde ještě lépe. Sportu zdar!

„Vánoční kapřík“

Ve čtvrtek 21.12. jsme si užívali pravou předvánoční atmosféru. Byli jsme se podívat do třídy 5.A, kde nám naši kamarádi předvedli 2 divadelní představení. Moc se nám líbila hlavně pohádka O koblížkovi. V tělocvičně jsme potom soutěžili se spolužáky z 2.A a 2.C O vánočního kapříka. Jezdili jsme na lyžích, na prkně, lovili jsme kapříky a skládali tajenku. V poslední hodině nás čekalo další představení, tentokráte nás pozvaly děti ze  3.C na pohádku O pejskovi a kočičce, jak si pekli dort. Také zde jsme si zasoutěžili. Dnešní den se nám moc líbil a moc už se těšíme na Vánoce.

„Když štědrovka zavoní“

Ve středu 20.12. se naše třída vypravila do regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou na Tvrz. Seznámili jsme se se starými vánočními zvyky na Horácku od počátku adventu až do svátku Tří králů! Paní průvodkyně vyprávěla velice zajímavě a poutavě a my jsme všichni pozorně naslouchali. Na závěr nám položila několik otázek, na které jsme všichni znali správnou odpověď a po zásluze jsme si odnesli osvědčení o znalostech, nabytých na výstavě. Výstava se nám moc líbila.

Vánoční tvoření rodičů a dětí naší třídy

Ve čtvrtek 14. 12. jsme pozvali rodiče do naší třídy na společné předvánoční tvoření.

Vyráběli jsme spoustu věcí: ozdobičky na náš stromeček, zimní panenky, vánoční víly a svícínky, které jsme si v dílně vyrobili a ve třídě s rodiči ozdobili. Při práci měli všichni dobrou náladu, pojídali jsme spoustu dobrot, které pro nás přinesli rodiče, popíjeli jsme čaj a bylo nám všem spolu moc dobře.

Některé ozdobičky dáme na školní jarmark. Peníze, které se utrží prodejem dárečků, budou věnovány na dárky pro děti z dětského domova.

 

 

 

„ Čertí škola“ v 2. B

V úterý 5. 12. přišli do třídy 2. B místo dětí čertíci a učili se v  „Čertí škole“.

  Společně se děti seznámily s lidovými zvyky a obyčeji. Ve skupinkách jsme si přečetli, jak se čerti učili v opravdové čertí škole, malovali čertovskou bránu a plnili spoustu úkolů, které se všem pěkně podařily.Do třídy k nám přišel i Mikuláš s čerty a andílky, věděli o nás úplně všechno.

Všechny děti z naší třídy rády sportují, proto se také zúčastnily „Mikulášského běhu“, za který byly po zásluze odměněny.

Společně jsme prožili pěkný den.

 

Pracovní činnosti v dílně

Ve čtvrtek 30.11.pracovala  naše třída ve školní dílně. Učili jsme se zatloukat hřebíky do dřevěných destiček, které pro nás připravili naši tatínkové. Kolem hřebíků jsme pečlivě omotávali barevnou vlnu a tvořili tak košíček, který společně s rodiči budeme vánočně zdobit při předvánočním setkání 14.12. v 15,30h. Moc se těšíme!

Děkuji tatínkům, kteří pro nás připravili dřevěná kolečka do Pč. Z. Štikarová

Zlatý slavík

V úterý 21.11. se konala  pěvecká soutěž pro žáky 1.stupně, nazvaná „Zlatý slavík“.

Této soutěže se zúčastnili vítězové třídních kol. Naši třídu reprezentovali Marta , Šárka  a Ondřej . Všem zpěváčkům se moc dařilo, ale nejlépe zazpívala Martička, která soutěž 2.tříd vyhrála. Blahopřejeme!

Týden zdravé výživy

 30.10.– 3.11.Ovoce Obrázky 1

 Tento týden jsme se zaměřili na zdravou výživu. Povídali jsme si, jak je pro člověka důležité jíst dostatek ovoce a zeleniny a které potraviny bychom měli omezit.

Na závěr projektu jsme společně upekli jablíčkový koláč, který všem moc chutnal.

72 hodin-pomáhám, protože chci

Naše škola - VV - kolektivní práceI v letošním roce probíhá na škole sběr surovin.
  - celoročně - víčka
  - celoročně - baterie a malé elektrospotřebiče
  - podzim (přelom října a listopadu) - sběr papíru
  - podzim - sběr kaštanů a žaludů
  - celoročně - sběr sušeného pečiva - nesmí být plesnivé
  - prosinec - květen - sběr pomerančové a citronové kůry

Všem, kteří se do sběru zapojí, děkuji. Nejlepší sběrači budou opět odměněni.

 

ČTENÍ

- čti každý den minimálně 10 minut
- čti nahlas dospělé osobě
- převyprávěj povídání, které jsi přečetl
- nech podepsat kartu čtenáře

Pravidelné čtení ti udělá radost a pomůže při dalším učení.

 

  

 Nabídka kroužků od října:   sportovní (vždy v pátek od 12.45 do 13.30)

                                                   výtvarný (úterý od 13,00 do14,30)

                                                    hrátky s angličtinou (pondělí od 12,00 do12,45)

                                                     

      

 Důležité

 

Vážení rodiče,

v  zájmu bezpečnosti a zdraví našich žáků a Vašich dětí Vás žádáme, abyste nezajížděli auty až před školu. Vysaďte své děti u zdravotní školy nebo na spodním parkovišti vedle domů. Vjíždíte také do zákazu vjezdu a tím porušujete předpisy. Naším společným zájmem je především ochrana zdraví a bezpečnost žáků. Děkujeme za pochopení.

                                                                                        Vedení školy

 

 

 

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy