3. A

Vítej v pravěku!!!

Mgr. Zuzana Růžičková ( učebna 720 )

3. A1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Tv Prv Čj 
úterýAjMČjVv Vv 
středaČj Aj Čj Hv 
čtvrtekČj Prv Čj Tv 
pátekČj Aj Prv Pč 

Čtyřboj

ČtyřbojVe středu 17. 10. proběhl na naší škole čtyřboj, kterého se účastnilo přes 240 sportovců z různých škol Žďáru a okolí. Žáci poměřovali síly v těchto disciplínách: šplh na tyči, skok snožmo z místa, člunkový běh, hod medicimbálem. V kategorii 3. a 4. tříd byli reprezentanti naší třídy velmi úspěšní. Chlapci vybojovali 7., 8., 10. a 16. místo z 30 a děvčata obsadila i stupně vítězů a to 2. i 3. místo, dále 4. a 6. příčku ze 40 sportovkyň. Velmi jim gratulujeme.

Brambory z Vysočiny

Brambory z VysočinyVe středu 17. 10. nám začínají dny plné zdravé výživy. Tentokrát se zaměříme na brambory, jejichž pěstování je pro náš kraj typické. O bramborách si budeme povídat, číst si, zpívat, počítat s nimi, dramatizovat jejich sázení, zařazovat do druhu zeleniny, dělat pokus, dále nám poslouží jako výtvarné náčiní a v neposlední řadě i jako chutný pokrm:)

72 hodin

72 hodin72 hodin je celorepublikový projekt, do kterého se naše škola zapojuje již mnoho let. Každá třída má vymezený úsek v okolí školy, který je potřeba zvelebit:) Naše třída vyrazila v pátek 12. 10. na úklid cesty a prostoru od tělocvičny po hřiště.

Táhneme za jeden provaz

Táhneme za jeden provazVe čtvrtek 11. 10. přišly do naší třídy pracovnice z Centrumu primární prevence z programem Táhneme za jeden provaz. Cílem společně strávených třech hodin bylo zapojení všech žáků do dění ve třídě, zejména nového příchozího, umět se domluvit i bez mluvené řeči, umět se prosadit se svým názorem a zároveň přijmout i názor druhých. Ale hlavně si naslouchat!!!

Divadelní představení

Divadelní představeníVe středu 10. 10. jsme zhlédli představení Filmová a muzikálová hudba v rámci Kulturního minima, při kterém si děti skvěle zazpívaly. Řada odvážlivců vystoupila i na pódium a náležitě si to užila.

Dopravní výchova

Dopravní výchovaV pátek 21. 9. proběhl na celém 1. stupni projekt Dopravní výchova. My jsme se tentokrát zaměřili na vlakovou dopravu, chování v budově vlakového nádraží a na nástupištích. Navštívili jsme řídící středisko, kde jsme se díky pracovníkům železniční dopravy dozvěděli spoustu zajímavých informací. Dokonce si někteří žáci vyzkoušeli i roli výpravčího:) Také jsme se byli podívat v Modelovém království, které se všem velmi líbilo.

Atletické závody

Atletické závodyVe středu 19. 9. se vybraní žáci naší třídy zúčastnili atletických závodů. S ostatními závodníky poměřili síly v běhu na 50 m, v hodu kriketovým míčkem a skoku dalekém. Naši reprezentanti dopadli velmi dobře. Chlapci obsadili 2. a 3. místo ve své kategorii a děvčata všechny tři stupně vítězů. Jsou to skvělí sportovci:)

Beseda Bezpečně do školy

Beseda Bezpečně do školyVe čtvrtek 13.9. naši třídu navštívil pan Hedvičák, pracovník městské policie, aby nám pověděl důležité informace o bezpečném chování na chodníku, silnici i při jízdě na kole. Připomněl nám základní výbavu kola a také základní pravidla silničního provozu.

Konzultační hodina pro žáky

Každé úterý od 18. 9. 2018 bude probíhat konzultační hodina pro žáky, kteří mají v učivu nějaké nějasnosti, obtíže, či byli dlouhodobě nemocní. A to v čase od 12.45 do 13.30 hod.

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikV úterý  18. 9. 2018 nám začíná povinný plavecký výcvik v rámci hodin tělesné výchovy.
Bude 10 lekcí, vždy ve stejnou dobu od 9.45 do 11.15 hod. S sebou si nosíme plavky, 
podepsanou koupací čepici, ručník, mýdlo, teplou čepici na zpáteční cestu.

Změna rozvrhu po dobu plavání:

 

1.

2.

3.

4.

5.

PO

ČJ

M

PRV

VV

VV

ÚT

AJ

Plav

Plav

HV

ČJ

ST

ČJ

M

AJ

M

ČJ

ČT

M

ČJ

PRV

ČJ

ČJ

AJ

M

PRV

ČJ

Nástěnka

Třídní schůzky

Ve čtvrtek 30. května se konají v 15. 00 hodin třídní schůzky.

EU OPVK

DUMY

Místo pro materiály DUMY vytvořené v rámci programu
EU Peníze školám
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy