5. B

DOMÁCÍ ÚKOLY 11.12.

Nezaplatili Myšáková a Mlčoch -  ZAPLATIT 120 Kč NA PRACOVNÍ SEŠITY - SPLATNOST FAKTURY
PŘIPOMÍNÁM VŠEM,KTEŘÍ TAK JEŠTĚ NEUČINILI, ŽE JE POTŘEBA KOUPIT 2xSEŠIT Č.523 A 1xSEŠIT Č.544.  SEŠITY ZAČÍNAJÍ DOCHÁZET. PODEPIŠTĚ JE POUZE JMÉNEM.

ČJ -  prac.sešit str.31
ČTENÍ -
MA - kdo nestihl, dokončí 59/1
VL - prac.sešit dokončit str.14-15, učit se
PŘ - učit se
HV - naučit se J.J.Rybu
PC - dokončit postupně Hravě žij zdravě, již samostatne, v polovině prosince bude zkontrolováno a ohodnoceno


Mgr. Věra Kovářová ( učebna 815 )

5. B1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Aj Vl Hv 
úterýČj Inf Př Tv 
středaČj Vl Aj Pč 
čtvrtekČj Př Čj Vv 
pátekAj Čj Tv Čj 

PLÁN NA PROSINEC

PLÁN NA PROSINEC5.12. Mikulášský den ve třídě (výuka dle rozvrhu, kdo chce, může přijít v masce), Mikulášský běh
6.12. Odpadne 5.hodina z provozních důvodů.
7.12. Navštívíme hvězdárnu ve Žďáře n.S., učení s sebou všechno podle rozvrhu, na sebe teplý oděv, bude to místo TV
10.12. Program primární prevence
13.12. Divadlo Jak si hrají tatínkové - v rámci předplatného
17.-19.12. Vánoční jarmark ve škole
20.12. Vánoční hudební představení - bude uhrazeno z třídního fondu (40 Kč/žák)
21.12. Vánoce ve třídě

 

INFORMACE ZE TŘÍDNÍ SCHŮZKY 15.11.

Program :
1) info k výuce
2) zapomínání
3) čtvrtletní hodnocení žáků
4)  nákup nových sešitů - kupte 1x sešit 544 a 2x sešit 523, přineste podepsané do školy
5) info o školních akcích
6) informace o kampani Nezavíráme oči - rodiče obdrželi letáček
7) kyberšikana - film Anička
8) Klub přátel školy - novým třídním důvěrníkem byla zvolená paní Markéta Veverková, vybírá se 300 Kč do konce listopadu
9) individuální kozultace dle potřeby rodičů

ŠKOLNÍ PARLAMENT

Do školního parlamentu zvolila třída začátkem září své zástupce Kristýnu Bílkovou a Františka Šustáčka.

EKOTÝM

EKOTÝMDo ekotýmu zvolila třída na začátku září své zástupce Natálku Raclavskou a Dominika Tálského. Společně děti ze třídy sestavily a výtvarně zpracovaly Ekokodex třídy.

FOND SIDUS

FOND SIDUSŠkola je jako každý rok zapojena do charitativní sbírky Fondu Sidus, která je určena na pomoc nemocným dětem. Žáci mají možnost zakoupit si záložku do knihy ve formě magnetky nebo propisku. Cena 40 Kč magnetka, 35 Kč propiska. V případě zájmu si žáci mohou objednat u třídní učitelky. Další info na www.fondsidus.cz

PĚVECKÁ SOUTĚŽ

PĚVECKÁ SOUTĚŽVšichni soutěžící předvedli skvělé výkony, Monča z naší třídy získala 2.místo, gratulujeme!

MÁM CHYTRÉ TĚLO - zpráva o programu

16.11. absolvovala naše třída program fyzikálně-přírodopisný preventivní pořad Mám chytré tělo. Žáci se dozvěděli jak naše tělo funguje, jak skvěle fungují orgány a soustavy, co je to stres, co se při něm v našem těle děje a jak se proti němu bránit. A to všechno díky názorným mechanickým pomůckám pana Zezuly.
Děti program ohodnotily a všechny daly programu jedničku.
Ze slohů našich dětí :
Program se mi moc líbil. Byl zábavný. Dozvěděli jsme se, že jsme všichni stejní a že jsme taková hmota. Pan lektor byl velmi vtipný. Dával nám čmuchnout uklidňující vůni. Ta vůně byla vanilka a opravdu uklidňuje. Ukázal nám lidské tělo. Dobrovolníci mohli vyzkoušet, jak jednotlivé orgány fungují a dostali za to odznáčky. Líbil se mi konec, kdy pustil bublinky, páru, světýlka a vůni. Naučil nás, že se dá nějakým problémům vyhnout. Program se mi moc líbil a doufám, že ještě někdy přijede. Moje hodnocení: 100 bodů z 10 :-)
(M.Koukolová)

HALLOWEEN

HALLOWEEN31.října připravily děti ze třídy velké překvapení. Kluci i holky přišli převlečení za halloweenská strašidla, nechyběli ani pavoučci připravení ze sušenek. Postupně se všichni představili a v hodině anglického jazyka obcházeli ostatní třídy s krátkým vystoupením a říkankou Trick or treat.

TONDA OBAL NA CESTÁCH

TONDA OBAL NA CESTÁCH31.října se žáci zúčastnili programu Tonda obal na cestách. Jednalo se o výuku zaměřenou na třídění odpadů od společnosti Eko-Kom.
Další informace a různé hry zaměřené na třídění a recyklaci můžete vyzkoušet na https://www.tonda-obal.cz/

OCHUTNÁVKA

OCHUTNÁVKA 26.října proběhla ve třídě v rámci projektu Mléko do škol ochutnávka zakysaných výrobků.

VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z MĚSTA CHUST

VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z MĚSTA CHUST25.října navštívily naši školy školu děti z partnerského města Chust a v tělocvičně zatančily své národní tance a zazpívaly písně. Vystoupení bylo velmi zdařilé a i dětem se líbilo.

ANGLICKÉ DIVADLO

ANGLICKÉ DIVADLO18.října do naší školy zavítalo anglické divadlo The Bear Educational theatre. Děti zhlédly představení Jackie and the Giant - Jackie and the Giant is the story of a young girl, Jackie, who is running away from a bad Giant who wants to eat her. Jackie realizes that the giant could also eat the children in the audience, so she and the children have to work together to beat the bad giant, who only speaks English.

ZIMNÍ ČTYŘBOJ

ZIMNÍ ČTYŘBOJVybrané děti ze třídy se zúčastnily okresního kola Zimního čtyřboje, který proběhl v naší tělocvičně. Soutěžilo se ve šplhu, v hodu medicimbalem, v člunkovém běhu a ve skoku do dálky z místa. Do krajského kola, které se uskuteční 10.listopadu, postoupily z naší třídy Bára Procházková (3.místo) a Monika Koukolová (6.místo). Umístily se ve své kategorii (ročník 2007-2008) mezi dalšími 34 soutěžícími.

TÝDEN ZDRAVÉ VÝŽIVY

TÝDEN ZDRAVÉ VÝŽIVYV týdnu 15.-19.října jsme se ve zvýšené míře věnovali zdravé výživě. Téma zdravé výživy bylo zařazeno napříč všemi předměty. V rámci výuky informatiky se také již od září účastníme internetového kurzu - soutěže Hravě žij zdravě určené pro žáky 5.ročníku. Základní program kurzu je strukturován na pět týdnů. Vždy jednou za sedm dnů od otevření předchozí lekce je soutěžním třídám zpřístupněna nová lekce v podobě hry, která dětem umožňuje plnit zábavné úkoly vztahující se k tématu daného týdne. Cílem kurzu a soutěže je pracovat na změně stravovacích návyků s důrazem na správnou skladbu jídelníčku a správný jídelní režim. Kurz sleduje mimo jiné i pohybovou aktivitu dětí a snaží se motivovat je ke snížení času tráveného sledováním televize nebo hraním počítačových her.

AKCE 72 HODIN

AKCE 72 HODIN12.října jsme se zapojili do ekologické akce 72 hodin a pomohli jsme při úklidu a sběru odpadků v okolí školy.

FILMOVÁ A MUZIKÁLOVÁ HUDBA - DIVADLO

FILMOVÁ A MUZIKÁLOVÁ HUDBA - DIVADLO11.října se celá třída vydala do divadla na představení Filmová a muzikálová hudba, které proběhlo v rámci předplatného. Program, do kterého byly děti aktivně zapojeny, byl velmi pěkně připravený a děti zaujal.

UKÁZKA HÁZENÉ

UKÁZKA HÁZENÉ4.října  žáci aktivně se zapojili při ukázce házené v naší tělocvičně.

PLAVECKÉ ZÁVODY

PLAVECKÉ ZÁVODY

PROJEKTOVÝ DEN DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Dopravní výchova dlouhodobě patří mezi klíčové aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Zvyšování ochrany života dětí v silničním provozu je jednou z priorit i naší školy. Kvalitně pojatá dopravní výchova hraje významnou roli při budování hodnotového žebříčku dětí a zásadně ovlivňuje postoje všech účastníků silničního provozu.

21.září nás navštívila paní policistka Pálková, která s dětmi hovořila o nebezpečí na silnici i na internetu. V pátek 21. září se uskutečnil projektový den Dopravní výchova, který zahrnoval především prověření a upevnění teoretických znalostí dětí v oblasti dopravní výchovy. Projektový den prolínal napříč jednotlivými předměty. Zaměřili jsme se na kolo a jeho povinné vybavení a povinnosti cyklisty.

ZÁVODY V ATLETICE

ZÁVODY V ATLETICE19. září se vybraní zástupci tříd zúčastnili atletických závodů, které probíhaly v našem sportovním areálu. Soutěžilo se v běhu, ve skoku dio dálky, v hodu kriketovým míčkem. Z naší třídy se umístili Monika Koukolová (1.místo), Josef Tomandl (2.místo), Barbora Procházková (3.místo).

UKÁZKY JUDA 11.9.

UKÁZKY JUDA 11.9.11.září děti zhlédly v tělocvičně naší ZŠ ukázky Juda.
Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy