Adaptační pobyt žáků 6.A a 6.B Přibyslav 3.-4.září 2013

Adaptační pobyt žáků 6.ročníku, jehož cílem bylo zejména bližší seznámení třídních kolektivů s novými učiteli a žáků navzájem, proběhl na začátku školního roku 2013-2014 v hotelu Přibyslav s využitím možností poznávacích vycházek, jež nabízí lokalita města a okolí.

 

Úterý 3.září 2013

 

Po příjezdu vlakem do Přibyslavi a ubytování byla z důvodu vydatného deště zrušena vycházka na zříceninu hradu Ronov a žáci trávili dopolední program hraním různých sportovních a seznamovacích her, které prověřily jejich vzájemnou spolupráci, bystrost, pohybovou koordinaci a v neposlední řadě přinesly plno zážitků. Na odpolední program přijely paní učitelky Milena  Svobodová, Růžena Vařáková a Eva Voborná, které  různými činnostmi i zábavnou formou přiblížili žákům nové předměty – zeměpis, fyziku a přírodopis.

Žáky zaujala např. hra „magnetické kadeřnictví“, která poodhalila jedno z fyzikálních tajemství nebo si vyzkoušeli orientaci s buzolou podle mapy okolí Žďáru.

Vyvrcholením prvního dne programu byla návštěva meteorologické stanice na přibyslavském letišti, kam se žáci s třídními učiteli vypravili po večeři. Funkci  jednotlivých měřících zařízení poutavým výkladem žákům vysvětlil vedoucí stanice pan Josef Šlezinger.

 

Středa 4.září 2013

 

Druhý den po snídani se obě třídy vypravily na přibyslavský zámek, který je sídlem

Hasičského muzea. V bohatě vybavené expozici si žáci mohli prohlédnout historickou i novější hasičskou techniku, staré stříkačky i zrenovovaný hasičský vůz a celou řadu zajímavostí. Závěrem návštěvy muzea pan průvodce poděkoval žákům za pozornost i za znalosti,

které projevili při odpovědích na jeho dotazy.

Následující prohlídka města Přibyslavi skončila u jezdeckého pomníku Jana Žižky, husitského vojevůdce, který zahynul při obléhání Přibyslavi husity v roce 1424.

Třídní učitelé VI.A a VI.B – paní učitelka Blanka Nováková a pan učitel Martin Šikula s potěšením hodnotili dvoudenní akci jako zdařilou a také žáci si odnesli z pobytu                zážitky a spokojenost, což přispělo k pohodovému zahájení školního roku.

Zpět na hlavní výpis

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy