logotyp

1. A

Mgr. Tereza Holá ( třída 716 )

VYNÁLEZCE ALVA - ŠKOLA VYNÁLEZCŮ

Dnes se děti 2 vyučovací hodiny učily v tak trochu jiné škole - ve škole vynálezců! Přijel za námi pan Jiří Walker Procházka s parádním workshopem, kde si děti vyzkoušely navrhnout obal své vlastní knížky, nakreslit knihovnu podle svých představ, sestrojit svůj vlastní vynález a dozvěděly se něco o natáčení animovaného filmu. Všechny výtvory byly opravdu originální a kdo ví, třeba se nějaký návrh stane skutečností...

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

Ve středu 7. 6. jsme se v rámci čtenářského týdne vydali do knihovny, kde byly děti oficiálně pasovány na čtenáře. Všichni poctivě složili slib, že se ke knížkám budou chovat vždy hezky, a že si budou vážit toho, co je v nich napsané. A také obdrželi přihlášku do knihovny, takže čtení na prázdniny máme zajištěno.
Poděkování dostala i dojatá paní učitelka s paní asistentkou, takže oběma skřítkům mockrát děkujeme!

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Tento týden máme provázaný projektem Celé Česko čte dětem.

V pondělí jsme se stali ilustrátory a zkusili jsme si vyrobit obal knížky pohádky O slepičce Pepičce.
V úterý si pro nás připravily program Simča s Nelčou z 9. třídy. Četly nám pohádku O Konvalince a Kapradníčkovi od Kateřiny Boušové a děti postupně po kapitolách plnily zábavné úkoly. Holkám ještě jednou moc děkujeme za skvělý program, moc jsme si to užili, a už se těšíme, co nás bude čekat dál.

DŮLEŽITÉ ÚKOLY PRO MARODY BEZ ŠKOLY

Ve čtvrtek 8. 6. se od 15 hodin u nás ve třídě 1. A uskuteční rodičovské schůzky.


8. června
Školák Pepa 2 - str. 86, 87
Písanka 3 - str. 36; DÚ str. 37


7. června
Procvičujeme s Matýskem 2 - str. 37 cv. 1; DÚ str. 36
Matýskova matematika 3 - str. 47


5. června
Školák Pepa 2 - str. 84 cv. 1, cv.2; DÚ str. 84 cv. 3
Procvičujeme s Matýskem 2 - str. 34, 35
Matýskova matematika 3 - str. 46
Podespat žákovskou knížku (8. 6. 15:00 třídní schůzky) + přinést vyplněný papírek o školní družině.


2. června
Školák Pepa 2 - str. 77 cv. 2
Procvičujeme s Matýskem 2 - str. 30 cv. 2; str. 33
Matýskova matematika 3 - str. 45
DÚ čtecí list - Svatba v lese


1. června
Školák Pepa 2 - str. 76 cv. 1, 2, 3; str. 77 cv. 2, 3 → DÚ doplnit svátek
Zítra 8 - 10 hodin sportovní den na hřišti za školou, s sebou SPORTOVNÍ OBLEČENÍ A OBUV NA VEN!

MATCH JE COOL

V pátek 2. června se na školním hřišti konal u příležitosti Dne dětí soutěžní program připravený Klubem přátel školy. Děti z 1. stupně byly rozděleny do skupin a společnými silami se snažily vyhrát co nejvíce Bertíků, za které si pak mohly zvolit buď nákup stolního fotbálku či nafukovacích pytlů. S nasazením všech sil nakonec všechny děti z celé školy vysoutěžily nákup stolního fotbálku pro celou školu a všem se nám celý program moc líbil, děkujeme!

DEN DĚTÍ

1. června nás hned při příchodu do třídy překvapily přeházené věci, tabule omotaná toaletním papírem, ale hlavně se nám ztratila lištička Bětuška! Vydali jsme se tedy po stopách Legendy o školním skřítkovi a snažili se pilně učit a za odměnu nám skřítek poslal dopisy a plánek, který nás dovedl až na náměstí na výbornou zmrzlinu. Pak jsme se vrátili do třídy a chtěli vymyslet, co budeme dělat dál, abychom zachránili naší Bětušku, ale ta už na nás naštěstí čekala ve třídě i se vzkazem od našeho skřítka. Všechno dobře dopadlo a my jsme si ten Den dětí náramně užili!

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

25. května jsme opět navštívili naši městskou knihovnu. Tentokrát jsme však nebyli na představení, ale dozvěděli jsme se, co vše si můžeme v knihovně půjčit, kde to najdeme, a proč si vůbec chtít něco v knihovně půjčit.

NÁVŠTEVA ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY

V úterý 2. května jsme nový měsíc zahájili návštěvou budovy Základní umělecké školy neboli ZUŠky nebo také "Lidovky" či "Lidušky". Navštívili jsme 3 třídy: v první třídě hráli páni učitelé na dechové nástroje (různé druhy fléten, klarinet, pozoun, saxofon a lesní roh) a vyprávěli nám u toho pohádku; ve druhé třídě jsme se zaposlouchali do zvuků smyčcových nástrojů (housle, viola, violoncello, kontrabas, kytara) a poslední třída nebyla tak úplně třída, byl to koncertní sál s nádherným a velice drahým koncertním křídlem a akordeonem (tahací harmonikou), na které nám zahrály paní učitelky a společně s panem učitelem nám představili i hudební nástroj, který máme všichni a nosíme ho s sebou za každého počasí - náš hlas.

DEN ZEMĚ

V pátek 21. dubna, den před opravdovým svátkem naší Země, jsme slavili ve škole. Nejprve jsme si pověděli, co se naší Zemi může dít špatného, a co můžeme dělat pro to, aby byla spokojená. Pak jsme si povídali o třídění odpadu a sami si zkusili nějaký vytřídit. Slíbili jsme Zemi, co pro ni budeme následující rok dělat, a pak vyrazili uklízet do atria a na procházku do okolí školy. Počasí vyšlo náramně a byl to moc hezký den, tak snad se budeme všichni společně snažit, aby byla naše Země po celý rok šťastná!

NÁVŠTĚVNÍCI VE TŘÍDĚ

V pátek 24. března se k nám do třídy přišly podívat děti ze školky a někteří budoucí prvňáčci. Stejně jako rodičům 30. března na Den otevřených dvěří jsme jim předvedli, co jsme se za ty měsíce ve škole naučili, jak to u nás ve třídě chodí, a ukázali jsme jim prostory školy. Děkujeme za milou návštěvu všem!

PLAVÁNÍ

SBĚR

V rámci školy se sbírá pomerančová a citronová kůrasuché pečivo. Pokud tedy budete mít přebytečné zásoby, neváhejte je přinést každou středu ráno od 7:40 do 7:55 do skládku ve školních šatnách.


Za sbírání předem děkujeme.

MUZIKOFILETIKA

V pondělí jsme se účastnili muzikofiletického programu "O ptáčkovi, který přestal zpívat" s paní magistrou Martinou Weinhöferovou. Děti se zavřenýma očima naslouchaly příběhu o ptáčkovi z Afriky, který byl tak smutný, že nakonec uletěl ze své klece do širého světa. Poznali jsme spoustu netradičních nástrojů a vcítili se do malého smutného ptáčka, který po namáhavé cestě spočinul ve svém hnízdečku, a nakonec zase rád vesele zazpíval.

KARNEVAL

PŘEDVÁNOČNÍ ČAS VE ŠKOLE

Poslední týden před Vánoci jsme si s dětmi náležitě užili! Ve středu jsme se pořádně prošli a ještě jsme štědře obdarovali zvířátka v lese. U toho jsme si zazpívali pár koled a vánoční nálada byla tu, akorát připravená na Vánoční jarmark, který se uskutečnil ještě ten den v odpoledních hodinách.
Všem rodičům ještě jednou děkujeme za krásné výrobky, prodalo se toho opravdu spoustu a vydělané peníze půjdou z části na dobročinné účely a z části si je necháme v třídním fondu také na dobré účely.
Dnes jsme pak zakončili letošní školní rok vánoční besídkou ve třídě, připomněli jsme si vánoční tradice a o čem Vánoce vlastně vůbec jsou, děti rozdaly dárečky svým andílkům, zazpívaly si vánoční koledy, zhlédly kousek vánoční pohádky a v dobré náladě jsme se pak rozloučili.
Také my moc děkujeme za krásné dárečky a přejeme Vám krásné a klidné prožití vánočních svátků a do nového roku jen to nejlepší!


                                 Paní učitelka Tereza a paní asistentka Kristýna

VÁNOČNÍ DÍLNIČKA

Radost z dárků pod stromečkem letos nebude dělat jenom Ježíšek. Děti nasadily do "boje" se špendlíky všechny svoje prstíky a vyrobily krásné vánoční stromečky, které jistě někomu udělají velikou radost!

VÁNOČNÍ JARMARK

Srdečně Vás zveme na Vánoční jarmark, který se uskuteční 21. prosince 2022 od 15 hodin ve školní jídelně.

(Za výrobky na jarmark budeme moc rádi, děti je mohou nosit nejpozději do 20. prosince.)

A zároveň chceme moc poděkovat rodině Havlíkových za krásný vánoční stromeček a rodině Slámových za skvělá světýlka. Vánoční atmosféru nasáváme plnými doušky každý den!

                                                              Celá 1. A

MIK MIKU MIKULÁŠ

Kdy jindy než v pondělí 5. 12. jsme prožili parádní Mikulášský den! Zahájili jsme ho účastí na výpravné pohádce o princi, princezně a loupežnících, kterou nám přišli zahrát dva skvělí páni z Agentury Pernštejni.
Pak jsme se přesunuli zpátky do třídy a po výborné svačince nás čekalo překvapení... Mikuláš, čert, anděl, strašidlo Klempera a svatá Lucie! Všichni se na nás přišli podívat a předvědčit se, jestli nezlobíme. Naštěstí nikoho do pekla neodnesli, tak jsme všem ještě zazpívali dvě písničky a pak jsme si pochutnali na sladké odměně.

VÝPRAVA DO KNIHOVNY 24. 11. 2022

Dnes jsme se společně vypravili do knihovny, kde nám paní knihovnice povídali o jednom známém ilustrátorovi a spisovateli - Josefu Čapkovi. Dozvěděli jsme se něco o jěho životě a pak jsme si poslechli pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort. Děti bedlivě poslouchali, a proto pak zvládli správně vybrat skoro všechny suroviny, které do dortu přišly. Pak nám ještě starý dobrý videopřehrávač pustil pohádku O pejskovi a kočičce a jejich nedělní procházce, při které si pejsek roztrhl kalhoty. Společnými silami jsme dali dohromady celý seznam surovin na dort a udělali jsme si jasno v tom, co do dortu opravdu dávat budeme, a co ne.

HALLOWEEN 31. 10. 2022

Dnes jsme ve škole čelili strachu ze všech možných strašidel, ale nakonec se ukázalo, že spousta z nás se vlastně ničeho nebojí. Povídali jsme si o tom, co to vlastně ten Halloween a Dušičky jsou za svátek a proč se vůbec slaví.
A protože i strašidla se přece musí učit, tak jsme se v českém jazyce blíže podívali na písmenka, ze kterých se slovo Halloween skládá a zasoutěžili si, v prvouce jsme skládali, lepili a vybarvovali obrázek, v matematice sčítali a odčítali příklady rozmístěné po chodbě a zapisovali správně do tabulky, a ve výtvarné výchově jsme se pokusili namalovat temperovými barvami opravdovou vydlabanou strašidelnou halloweenskou dýni.
A myslím, že jsme si ten dnešní den společně užili a moc děkujeme Zuzance a její mamice za výbornou halloweenskou svačinku!

PRVNÍ DNY VE ŠKOLE

To to letí! Nedávno jsme byli ve škole poprvé a teď už se z nás pomalu ale jistě stávají opravdoví školáci. Ve čtvrtek jsme si vyučování zpestřili hodinou miniházené, kterou si pro nás připravili extraligoví hráči házenkářského týmu z Nového Veselí. Všem nám to dalo pořádně zabrat, ale moc nás to bavilo! Klukům moc děkujeme a kdyby měl někdo zájem, může se do kroužku házené přihlásit.

 

V sešitě s medvídkem mají děti také vloženou přihlášku na kroužek Sporťáček, který se bude konat každé úterý od 7 hodin v tělocvičně naší školy. Ve zdravém těle zdravý duch, takže je určitě super si alespoň jednou týdně zasportovat. V případě zájmu mohou děti přinést přihlášku vyplněnou, v opačném případě ji vrátí nevyplněnou.

PRVNÍ ŠKOLNÍ TÝDEN

Dobrý den, milí rodiče,

tak jsme úspěšně zahájili školní rok a já doufám, že ve stejném duchu budeme pokračovat i v jeho průběhu. Zkouším spojení přes stránky naší třídy a ráda bych vám touto cestou shrnula pár informací z tohoto týdne:

-          v pondělí by děti měly donést vyplněný osobní dotazník žáka, plnou moc pro uvolnění žáka ze školy a během příštího týdne také potvrzený souhlas s inkasem do školní jídelny a pomůcky do výtvarné výchovy a úbor do výchovy tělesné – nezapomeňte prosím opravdu všechny věci dětem podepsat (kdo potřeby již donesl a ví, že nejsou podepsané, bude možné je podepsat na rodičovské schůzce)

-          v žákovské knížce prosím vyplňte první stranu a je třeba ji obalit do průhledného obalu stejně jako učebnici a pracovní sešit do anglického jazyka (obalení ostatních pracovních učebnic a pomůcek nechám na vašem uvážení)

-          dětem prosím napište na viditelné místo rozvrh hodin, ve kterém se ale po našem setkání uskutečnilo pár změn, a proto ho aktualizovaný nahrávám sem:

 

1.

2.

3.

4.

5.

PO

Čj

Prv

M

Vv

 

ÚT

Čj

Tv

Čj

M

 

ST

Čj

M

Aj

Čj

ČT

Čj

Prv

Čj

Tv

 

Čj

M

Čj

Hv

 

 

-          v pondělí bude vyučování do 10:45

            v úterý pak do 11:40

            od středy bude výuka probíhat podle rozvrhu

-          ve čtvrtek 8. 9. se pak ve 14:30 sejdeme opět ve třídě 1. A na rodičovské schůzce a „doladíme“ ostatní organizační záležitosti a finance, takže s sebou prosím nezapomeňte přinést částku zmiňovanou na červnové schůzce

Doufám tedy, že spojení funguje a budu se těšit ve čtvrtek na viděnou!

 

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení
 • image 239
 • image 238
 • image 237
 • image 236
 • image 235
 • image 234
 • image 232
 • image 230
 • image 227
 • image 226
 • image 218
 • image 217

Created by © 2019 -2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy