2. C

Naše třída 2.C

Naše třída 2.C

Informace ohledně 3. ročníku

Dobrý večer milí rodičové a milé děti.

Předem se moc omlouvám za to, že se nestihlo dodání informací ohledně dalšího ročníku.

Potřeby do výtvarného kufříku:
anilinové barvy, suché pastely, tuš, štětec kulatý úzký i tenký, štětec plochý úzký i tenký, kelímek, ubrus, zástěra, hadřík,
lepidlo tuhé, parevné papíry, 10x špejle

Sešity - 1x sešit 644 ( na domácí úkoly ), 10x sešit 523 ( na ČJ, M, PRV, AJ )

Prosím všechny, kdo toto čtete, sdělte informaci o webové stránce dalším rodičům. Bylo by dobré, kdyby si informace přečetli, webové stránky se budou pravděpodobně upravovat.

Mějte se všichni moc dobře, užívejte si prázdniny a načerpejte nové síly. S pozdravem Poulová.

Fotografie z posledních dní školního roku 2018-2019

Mgr. Veronika Poulová ( učebna 710 )

2. C1. 2. 3.4.5.
pondělíČj Čj Prv Vv 
úterýČj Čj Hv  
středaČj Prv Čj Tv 
čtvrtekČj Aj Pč  
pátek0Čj Tv Čj  

Vyhodnocení práce skupin a třídní výtvarné soutěže - Pohádková postava

Skupinová práce je u konce. Skupina 4 dětí, která získala nejvíce bodů, zaslouženě obdržela dárečky za nejlépe odvedenou práci. Chyběla 4. aktérka skupiny, která se stala zároveň nejlépe oceněnou tvůrkyní pohádkové postavy.

Výtvarných děl bylo přes 20. Děti hlasováním rozhodly o 3 nejlepších umělcích. Byly to 3 slečny, které jsme odměnili sladkou a zdravou pochvalou.

MDD - vycházka do přírody

K oslavě všech dětí na světě jsme si s dětmi ujasnili práva dětí, která by měla být dodržena, aby jejich život byl kvalitní a bezpečný.
Den jsme prožili v přírodě. Hráli jsem stopovanou, plnili jsme úkoly, hledali jsme sladký poklad a pohráli jsme si na hřišti.
Ať jsou šťastné.

Celé Česko čte dětem

Akce Celé Česko čte dětem 2. tříd se zaměřila na tvorbu knihy a její vznik. Máme mezi sebou p. družinářku Alenku Kulhánkovou, která byla před několika lety oslovena k vytvoření knihy výtvarných nápadů. Knihy jsou současně už dvě. Taková je paní družinářka šikovná. S ochotou nabízí inspiraci svými díly dalším tvořivým učitelům. Také je nutno říci, že doplnila knihu ždárského autora Františka Hynka výtvarnými díly svých žáků ze školní družiny. Velmi zdařilé.
Několik dní na to jsme navštívili pobočku knihovny v ulici Nádražní. Dozvěděli jsme se, jak se knihy dostávají do knihoven, jak je p. knihovnice označují, řadí a evidují. Sami jsme si vyzkoušeli, jak knihu najít, v které oblasti, dle daného písmene. Celkem náročné, ale co jsme měli vyhledat, bylo vyhledáno.
Nejobtížnější úkol, který v rámci akce Celé Česko čte dětem děláváme, je číst zadaný text, vyhledávat z něho informace v textu a pracovat s nimi.Tady bych chtěla apelovat na domácí čtení s porozumění, poněvadž dětem dělá potíž chybná slova, nesmyslná, nepatřící slova v textu nalézt. Vše se odvíjí od kvality čtení jednotlivce.

Tak čtení zdar. S pozdravem, p. uč. Poulová.

Školní vzdělávací zájezd - Eden Bystřice nad Pernštejnem

Výlet se nám vydařil. Cesta, program i společný prožitek v nás zanechaly pěkný dojem. Děti byly hodné, nadšené, zaujaté a spokojené. Vše dopadlo podle plánu a já děkuji Marušce Hynkové za velkou pomoc a ochotu.
Pro děti tohoto věku to byl dobře zvolený program.

P. uč. Poulová

Kytice na rozloučení nám zdobí byt.
Děkuji moc. Poulová

Velikonoční program se školním parlamentem

Školní parlament připravil pro děti 1. a 2. tříd program k jarnímu svátku - Velikonoce. Děti na jednotlivých stanovištích musely prokázat znalosti jednotlivých předmětů. Vše uměly , a proto si zasloužily odměnu, kterou si našly podle složeného plánku.

Čistá Vysočina

Každoročně se účastníme úklidu okolo naší školy. Naším letošním úsekem byl zatravněný prostor mezi pavilonem školy a školní družiny. Každý dostal 1 kus nářadí a šlo se na to.

Třídní soutěž - jarní příroda

Konala se další třídní soutěž - jarní příroda. Každý se mohl účastnit, každý si mohl vybrat techniku, jakou chtěl. Celá třída hodnotila výtvory umělců a byli opět vyhodnoceni 3 nejlepší výtvarníci. Všichni ostatní dostali věcnou cenu za účast. Jen tak dál.

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy