logotyp

5. B

Mgr. Holá Tereza

KONEC VYUČOVÁNÍ A PROGRAM 27. - 30. 6.

Pondělí - Ochrana člověka za mimořádných událostí
konec vyučování 12:15

Úterý 
- Den naruby (aktivity žáků)
konec vyučování 12:00

Středa 
- Hurá z lavic do přírody
konec vyučování 12:00

Čtvrtek 
- Vysvědčení
konec vyučování 8:45

Celé Česko čte dětem

Cílem projektu Celé Česko čte dětem je podpořit čtenářskou gramotnost dětí a mládeže. My jsme v rámci projektu navštívili Knihovnu Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou, kde jsme se seznámili se službami, které knihovna nabízí, a s některými zajímavými tituly knih. Ve škole nás pak navštívil pan Mgr. Stanislav Mikule z regionálního muzea a přiblížil nám historii žďárského písemnictví.

V pátek si pak žáci ověřili svoji čtenářskou gramotnost v praxi a zúčastnili se celoškolní soutěže, kdy nejprve přečetli text o praotci Čechovi a následně vyplnili navazující úkoly.

Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí 1. 6. děti strávily v roli učitelů. Ve skupinkách si připravily program na jednotlivé vyučovací hodiny a my ostatní jsme se pak nechali vzdělávat.

ORIENTAČNÍ BĚH

V dnešní době se podle papírové mapy už málokdo řídí, a tak jsme si připomněli, jak se v takové mapě orientovat. V rámci tělocviku jsme měli orientační běh v okolí školy. Podle mapy jsme hledali několik cílů označených lampionkem a stanoviště jsme si označili procvaknutím papírku.

PRVNÍ POMOC

Protože podat první pomoc člověku v ohrožení je naše povinnost, rádi jsme si poslechli zajímavé povídání pana záchranáře, který se v těchto situacích nachází skoro každý den. Pak jsme si vyzkoušeli ukládání člověka do stabilizované polohy, vázání trojcípého šátku při zlomenině pažní kosti a zaškrcení dolní končetiny při krvácení.

DEN ZEMĚ

O týden později než je oficiální Den Země, tedy 29. dubna, jsme si udělali Den Země i u nás ve třídě. Vyučování bylo zaměřené na třídění odpadů a ze všech vypracovaných materiálů jsme si poté vyrobili lapbooky. Vydali jsme se ale i na vycházku a ne jen tak ledajakou. S panem myslivcem jsme pomohli zasadit 5 javorů nedaleko rybníka Kameňáku a touhle dobou už se na nich zelenají i lístky! Tak snad se jim bude dobře dařit a budeme se na ně moci chodit koukat ještě dlouhá léta.

VZHŮRU DO NEKONEČNA A JEŠTĚ DÁL!

V úterý 12. dubna jsme se všechny 5. ročníky vydaly dvěma autobusy na exkurzi do Hradce Králové.
   
   Nejprve jsme zavítali do planetária, kde jsme s hlavou vzhůru a pusou do kořán pozorovali naší oblohu, hvězdy, planety, galaxie, ... Byla toho spousta, co jsme se dozvěděli!
   Pak jsme se vydali do observatoře v dobré víře, že budeme pozorovat Slunce dalekohledem, ale teď už všichni víme, že to rozhodně nikdy vidět nechceme, nemám pravdu?
   V poledne jsme navštívili Bílou věž na náměstí v centru Hradce Králové, po které nás provázela sama královna Eliška Přemyslovna. Pamatujete si ještě, kolik že to bylo schodů?
   Na závěr naší cesty jsme se pak vydali procházkou podél řeky Labe do vodní elektrárny Hučák, kde to tedy opravdu hučelo. Paní průvodkyně nás nejprve provedla samotnou elektrárnou a poté jsme si mohli vyzkoušet některé z alternativních zdrojů energie interaktivně. Některé však stejně i v 5. třídě nejvíc bavilo hrát si se stavebnicí.

 Počasí nám opravdu přálo a celou exkurzi jsme si alespoň my s paní asistentkou náramně užily a doufáme, že děti také.


ZMĚNA ROZVRHU OD 19. 4.

 

1.

2.

3.

4.

5.

Po

Čj

M

Vl

Hv

Aj

Út

Aj

M

Čj

Přv

Čj

St

Čj

Tv

M

Vl

Čt

Aj

M

Čj

Inf

Přv

Čj

Tv

M

Čj

Vv

STŘÍPKY Z "NATÁČENÍ"

VÝZKUMNÁ VÝPRAVA NA ZELENOU HORU

V lednu jsme se vydali prozkoumat naši významnou památku zapsanou v seznamu UNESCO, Kostal svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Děti byly rozděleny do výzkumných týmů a požádány, aby rozluštily záhady, odpověděly na některé otázky a bedlivě pozorovaly. Myslím si, že všech úkolů se zhostily výborně, o čemž svědčí i pochvala našich dvou paní průvodkyň. Skvělá práce, týme!

VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ

Ve třídě už nasáváme vánoční atmosféru plnými doušky a to nejen díky laskavému adventu, který tu celý prosinec máme a snažíme se jej šířit i mezi ostatní, ale hlavně také díky vánoční výzdobě a našemu vánočnímu stromečku, za který mockrát děkujeme Rozkvetlému domovu Hošek - Lebišová.

ŠÍLENÝ DEN JEŠTĚ ŠÍLENĚJŠÍCH ÚČESŮ

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Třídní schůzky, které se uskuteční 11. listopadu 2021 od 15 hodin učebně č. 716, budou probíhat formou INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ. Rodiče, kteří se chtějí informovat o prospěchu svého dítěte, se dostaví v uvedený čas před uvedenou učebnu a po jednom budete vstupovat do třídy.

Děkuji za pochopení a ve čtvrtek na viděnou,
Tereza Holá

DĚCKA TO BYLA PECKA!

Dnešní výlet se, myslím si, náramně povedl! Počasí jakoby vědělo, že budeme venku, a opravdu nám přálo. Všechny spoje jsme stihli na jedničku, štěňátka zrovna nespala a baštila, když jsme je navštívili, teplý čaj nás na návštěvě zahřál a ten koláč.. ten byl! Ještě jednou moc děkujeme paní domácí za krásný zážitek!
No a pak už jen kroky v nohách nádhernou přírodou, hry a skotačení, spousta řízků a upovídaná cesta zpátky domů. Tak kam vyrazíme příště?

PŘÍRODOVĚDNÁ VYCHÁZKA

PŘÍRODOVĚDNÁ VYCHÁZKA

Ve čtvrtek 30. 9. 2021 pojedeme na přírodovědnou
vycházku po Milovské NS v okolí Čtyř palic.
Obědy budou mít děti odhlášené.

Sraz: 7:50 před školou

Návrat: mezi 15 – 16 hodinou

S sebou do batohu: roušku, jídlo a pití na celý den, pevnou nepromokavou obuv, sportovní oděv dle počasí, pláštěnku, komu nebyl zkontroován již ve škole, tak informovaný souhlas zákonných zástupců.

 

KONEC VYUČOVÁNÍ

OBĚD

PO

12:45

12:50 – 13:10

ÚT

12:50

12:05 – 12:20

ST

12:50

12:05 – 12:20

ČT

13:05

12:20 – 12:35

12:35

12:40 – 12:55

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022Hola hola, Holá volá!

A společně s paní asistentkou Petrou už se na vás moc těšíme! Snad jste si prázdniny užili na plné pecky a teď už jen odpočítáváte dny, než se zase vrátíte do školních lavic.

Dva měsíce jsou dlouhá doba, proto vám pro připomenutí přikládám pár fotek z našich společných akcí na konci školního roku. Vzpomínáte, jak jsme byli na exkurzi v kostele sv. Prokopa a na výletě na Piláku? A počkejte, co všechno spolu zažijeme v letošním školním roce!

Nezapomeňte tedy 1. září přijít včas jako vždy do naší staré známé kouzelnické třídy. První den budeme mít pouze 2 vyučovací hodiny, takže vám postačí pouze batoh se svačinou a pitím, psací potřeby a jedna rouška. Po příchodu do třídy se budeme opět testovat, nemusí se testovat ti, kteří jsou očkovaní, či prodělali covid v posledních 180 dnech (v obou případech bude potřeba potvrzení). Pokud se někdo z vás nebude chtít testovat, tak nemusí, ale po celou dobu pobytu ve škole i ve třídě bude muset mít nasazenou roušku. Kdo se nebude chtít testovat, bude mít od rodičů napsaný papírek, který mi pak ve škole ukážete.

Na tyhle okolnosti my už jsme ale zvyklí, takže nás nic nerozhází a první den ve škole si užijeme stejně jako pak i ty další!

Užijte si ještě poslední zbytky léta a my se budeme těšit ve středu na viděnou!


Paní učitelka Tereza a paní asistentka Petra

Základní škola Palachova, Žďár nad Sázavou
Přihlášení
 • image 239
 • image 238
 • image 237
 • image 236
 • image 235
 • image 234
 • image 232
 • image 230
 • image 227
 • image 226
 • image 218
 • image 217

Created by © 2019 -2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy